חדשות

היעילות והבטיחות של זולטופיי באוכלוסיות שונות של חולים עם סוכרת מסוג 2 (J Diabetes Investig)

18/09/2021

 

 

במאמר שפורסם בכתב עת Journal of Diabetes Investigation מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי טיפול בזולטופיי (IDegLira) הפחית המוגלובין מסוכרר בחולים מיפן עם סוכרת מסוג 2 עם ערכי המוגלובין מסוכרר שונים, קטגוריות מדד מסת גוף שונות וקבוצות גיל שונות, ללא סוגיות בטיחות חדשות.

 

מטרת המחקר הייתה לבחון את היעילות והבטיחות של זולטופיי בחולים מיפן עם סוכרת מסוג 2 לפי מאפייני בסיס שונים. הם התבססו על נתונם משני מחקרים אקראיים ומבוקרים: מחקר DUAL I Japan (819 חולים שלא קיבלו טיפול קודם באינסולין) ומחקר DUAL II Japan (210 חולים שטופלו בעבר באינסולין). התוצאים נבחנו לפי ריכוז המוגלובין מסוכרר התחלתי (מתחת ל-8.0%, בין 8.0% עד 9.0%, או 9.0% ומעלה), מדד מסת גוף (מתחת ל-25, 25-30, או 30 ק"ג למטר בריבוע ומעלה) וגיל (מתחת ל-65 שנים, או 65 שנים ומעלה).

 

במחקר DUAL I Japan, הירידה בריכוז המוגלובין מסוכרר עם זולטופיי לעומת Insulin Degludec ו-Liraglutide (ויקטוזה) תועדה בכל תתי הקבוצות, עם הבדלים בטיפול בטווח 0.48%- עד 0.72%- לעומת Degludec (טרגלודק) ובין 0.29%- עד 0.73%- עם Liraglutide.

 

התוצאות היו דומות בהשוואת זולטופיי לעומת Degludec במחקר DUAL II Japan עם הבדלים בטיפול בין 0.82%- עד 1.61%-).

 

החוקרים זיהו אינטראקציות משמעותיות בין טיפול ותתי-קבוצות עם זולטופיי לעומת Liraglutide לפי ריכוז המוגלובין מסוכרר התחלתי וגיל במחקר DUAL I Japan ועם זולטופיי לעומת Degludec לפי ריכוז המוגלובין מסוכרר התחלתי במחקר DUAL II Japan.

 

במחקר DUAL I Japan, הטיפול בזולטופיי לווה בעליה קטנה יותר במשקל הגוף, בהשוואה ל-Degludec, במרבית תתי הקבוצות. במחקר DUAL II Japan, הטיפול בזולטופיי לווה בירידה קטנה במשק הגוף הממוצע (למעט באלו עם ריכוז המוגלובין מסוכרר התחלתי של 9% ומעלה), זאת לעומת עליה קטנה במשקל עם Degludec (למעט אלו בגילאי 65 שנים ומעלה); האינטראקציות בין טיפול לפי תתי-קבוצות לא היו מובהקות סטטיסטית.

 

המינון היומי של אינסולין היה נמוך יותר עם זולטופיי לעומת Degludec בכל הקטגוריות שנבחנו במחקר, למעט חולים מעל גיל 65 שנים במחקר DUAL II Japan.

 

ממצאי המחקר תומכים בתועלת של זולטופיי בחולים עם סוכרת מסוג 2 מיפן עם ריכוזי המוגלובין מסוכרר, מדד מסת גוף וקבוצות גיל שונות.

 

J Diabetes Investig. 2021 Sep;12(9):1610-1618

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<