חדשות

הנחיות עדכניות מטעם ה-AAOS בנושא הטיפול באוסטיאוארתריטיס של הברך (מתוך ה-AAOS)

27/09/2021

 

הנחיות חדשות מטעם ה-American Academy of Orthopedic Surgeons התמקדו בטיפול בחולים עם אוסטיאוארתריטיס של הברך, עם דגש על טיפולים פחות פולשניים מניתוחי החלפת מפרק ברך במטרה להקל על כאבים ולשפר את התפקוד.

 

המומחים הכינו עדכון להנחיות קליניות קודמות בנוגע לטיפול באוסטיאוארתריטיס של הברך, כולל עדכון 19 מבין 29 המלצות מבוססות-ראיות שנכללו בהנחיות קודמות.

 

אוסטיאוארתריטיס של הברך הינה מחלת מפרקים נפוצה מאוד, ששכיחותה עולה עם הגיל ובנוכחות השמנת-יתר. לאור העליה בשיעורי הימצאות מחלת המפרקים בארצות הברית, מומחי ה-AAOS סברו כי יש מקום לעדכן את ההנחיות על-סמך העדויות העדכניות בספרות הרפואית בנוגע לטיפול בחולים אלו.

 

השלמת עדכון זה ארכה קרוב לשלוש שנים וכללה התייחסות למגוון אפשרויות טיפול בחולים עם אוסטיאוארתריטיס של הברך.

 

המומחים כותבים כי בחולים עם אוסטיאוארתריטיס של הברך יש מקום לטיפול בפראצטמול במינון שאינו עולה על 3 גרם ביום, טיפול תוך-מפרקי בקורטיקוסטרואידים או טיפול נוגד-דלקת פומי להקלה על כאב, אלא אם ישנה התווית-נגד לטיפול. בהנחיות יש גם התייחסות לסוליות מותאמות אישית, טיפול בגלוקוזאמין ו/או כונדרויטין סולפט או הידרוכלוריד ושטיפה עם מחט או הטריה, אשר אינם מומלצים או שהעדויות התומכות בהן אינן עקביות או מוגבלות.

 

ידוע כי הטיפול באוסטיאוארתריטיס אינו דומה בכלל החולים ולמרבה המזל, יש מגוון אפשרויות טיפול שניתן לשקול במטרה להקל על הכאב של החולים ולשפר את הניידות שלהם. ההנחיות העדכניות כוללות המלצות לחולים עם מחלה בחומרה במגוון רחב, כאשר חשוב שהמנתחים והחולים יתבססו על עקרונות אלו בהחלטה על אופן הטיפול בחולים עם תסמינים משנית למחלת המפרקים.

 

מתוך ה-AAOS

 

לידיעה ב-Healio

 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<