חדשות

עליה בשיעור הילדים הנחשפים לעישון פאסיבי מצד ההורים במהלך מגפת הקורונה (מתוך כנס ה-European Respiratory Society International Congress)

11/10/2021

 

במהלך הסגרים בתקופת מגפת הקורונה, עליה בהיקף העישון מצד הורים בתוך הבית הובילה לעליה משמעותית במספר הילדים שנחשפו לעישון פאסיבי, כך עולה מנתונים שהוצגו במהלך כנס ה-European Respiratory Society International Congress.

 

סגירת בתי הספר והצהרונים עקב מגפת הקורונה הובילה לכך שילדים בילו זמן רב יותר בביתם, עם הגדלת החשיפה לעישון פאסיבי בתוך הבית. החוקרים ביקשו לבחון את השינוי בהרגלי עישון במהלך תקופת מגפת הקורונה.

 

שאלונים טלפוניים נערכו עם 50 הורים לילדים שהגיעו למרפאת ריאות בבית החולים King's College Hospital. בכל ההורים תועדה היסטוריה של עישון והם לקחו חלק בתכנית להפסקת עישון בהובלת אחות. השאלות כללו בין השאר כמה סיגריות עישנו ההורים לפני ואחרי הסגרים במגפת הקורונה.

 

לפני הסגר, 90% מההורים דיווחו על עישון ו-8% דיווחו על אידוי בלבד. הפסקת עישון לחלוטין או מעבר לאידוי בלבד תועד ב-9% מההורים, כאשר 34% דיווחו על אידוי ועישון במהלך הסגר. עם זאת, שני-שליש מההורים דיווחו על עישון בהיקף דומה או בהיקף גדול יותר במהלך הסגר, כאשר חרדה ודיכאון צוינו כסיבות לכך.

 

מהנתונים עולה כי במהלך תקופת הסגר נרשמה עליה בדחק בבית ממספר סיבות, כולל הצורך לטפל בילדים, לימודים ושיעורים בבית, חוסר אפשרות לעבוד בשל יציאה לחל"ת או אובדן בטחון בעבודה, שעמום, חרדה ודיכאון שהיו קיימים טרם המגפה והחמירו במהלך הסגר.

 

החוקרים מדווחים כי לפני הסגרים, ילדים בילו בעיקר באזורים ללא-עישון, דוגמת בתי ספר והסביבה החיצונית, אך בשל העובדה שהורים רבים עברו לעבוד מהבית במהלך המגפה, חלק גדול מההורים אלו הביאו את הרגלי העישון שלהם לביתם.

 

מתוך כנס ה-European Respiratory Society International Congress

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<