חדשות

ועדה של מנהל המזון והתרופות האמריקאי ממליצה על מנת חיסון שנייה של ג'ונסון וג'ונסון לאחר חודשיים (מתוך הודעת ה-FDA)

16/10/2021

 

ועידת VRBPAC (Vaccines and Related Biological Products Advisory Committee), ועדה מייעצת למנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration), המליצה פה אחד על מתן מנה שנייה של חיסון ג'ונסון וג'ונסון לפחות חודשיים לאחר המנה הראשונה של החיסון. ההמלצה שחברת ג'ונסון וג'ונסון ביקשה כי המנה השנייה תינתן לאחר שישה חודשים.

 

ההצבעה הושלמה לאחר פגישה בת יומיים, במהלכה הומלץ פה אחד כי מנהל המזון והתרופות האמריקאי יאשר מתן מנת דחף בחצי-מינון של חיסון מודרנה כנגד נגיף הקורונה לאלו בגילאי 65 שנים ומעלה ולצעירים עם גורמי סיכון.

 

במידה וההמלצה של הועדה תאומץ ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי, אזי המשמעות היא כי כל אדם בגיל 18 שנים ומעלה שקיבל מנה אחת של החיסון יוכל לקבל מנה שנייה, כאשר בניגוד להמלצה בנוגע לחיסון מודרנה, במקרה זה ההמלצה אינה ממוקדת רק באוכלוסיות מסוימות.

 

במידה ומנהל המזון והתרופות האמריקאי יאשר כצפוי את ההמלצה למתן מנה שנייה של חיסון של חברת ג'ונסון וג'ונסון, אזי ועידת ה-ACIP (Advisory Committee on Immunization Practices) של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן תקבע המלצות קליניות בנושא.

 

מעבר לדיון בנושא מנה שנייה של חיסון של חברת ג'ונסון וג'ונסון, ועידת VRBPAC האזינה גם לעדכונים ממחקר מטעם ה-NIH להערכת שילובים של חיסונים כנגד COVID-19. מהמחקר עלה כי בקרב 458 משתתפים, אלו שקיבלו מנת דחף של חיסון שונה מהחיסון המקורי שקיבלו זכו להגנה דומה או גדולה יותר, בהשוואה לאלו שקיבלו מנה שנייה של אותו חיסון, ממצאים המעלים את האפשרות כי מתן שני חיסונים שונים עשוי להיות יעיל כמו או אף עדיף על מתן שתי מנות של אותו חיסון.

 

מתוך הודעת ה-FDA

 

לידיעה ב-Healio

 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<