חדשות

טבליות Budesonide עשויות לשפר תפקוד וושט בחולים עם דלקת אאזנופילית של הוושט (מתוך כנס ה-UEG Week)

17/10/2021

 

טיפול אינדוקציה בטבליות  Budesonideלווה בשיפור יכולת ההתרחבות של הוושט בחולים עם דלקת אאזנופילית של הוושט, עם שיפור נוסף במהלך שלב האחזקה, כך עולה מנתונים שהוצגו במהלך כנס ה-UEG Week.

 

במחקר EOS-1 חולקו באקראי 88 מבוגרים עם דלקת וושט אאזנופילית פעילה לטיפול ב- Budesonide במשך שישה שבועות (59 מטופלים) או פלסבו (29 מטופלים), אשר ניתנו פעמיים ביום. במחקר EOS-2, 204 מבוגרים עם דלקת אאזנופילית של הוושט בהפוגה קלינית והיסטולוגית חולקו באקראי ל-48 שבועות טיפול ב- Budesonide במינון 1 מ"ג, פעמיים ביום (68 חולים), Budesonide במינון 0.5 מ"ג פעמיים ביום (68 חולים), או פלסבו, שניתנו פעמיים ביום (68 חולים).

 

טכנולוגיית Endoluminal Functional Lumen Imaging Probe שימשה להערכת יכולת ההתרחבות של הוושט ב-22 משתתפים במחקר EOS-1 וב-38 משתתפים במחקר EOS-2 בתחילת המחקר ובתום הטיפול.

 

מהנתונים עולה כי חלה עליה ביכולת ההתרחבות של הוושט מתחילת המחקר עם טיפול אינדוקציה בן שישה שבועות להשגת הפוגה ב-Budesonide במינון 1 מ"ג, פעמיים ביום, בהשוואה לפלסבו (p=0.004). במהלך טיפול בן 48 שבועות לשמירת הפוגה, יכולת ההתרחבות של הוושט השתפרה עוד עם טיפול ב-Budesonide במינון 1 מ"ג, פעמיים ביום, ועם Budesonide במינון 0.5 מ"ג, פעמיים ביום, בהשוואה לשינויים שתוארו בזרוע הפלסבו (p=0.021).

 

טיפול במשך שישה שבועות בטבליות Budesonide במינון 1 מ"ג הדגים יעילות גבוהה בשיפור יכולת ההתרחבות של הוושט, בהשוואה לפלסבו במבוגרים עם דלקת אאזנופילית פעילה של הוושט. יכולת התרחבות הוושט השתפרה עוד במהלך שלב האחזקה של הטיפול תחת טיפול ב- Budesonide במינון 0.5 או 1 מ"ג, גם פעמיים ביום. מנגד, בקרב אלו בזרוע הפלסבו יכולת התרחבות הוושט הייתה ירודה משמעותית עם הישנות פעילות דלקת אאזנופילית בוושט.

 

טבליות Budesonide מהוות אפשרות טיפול יעילה לעצירת והסגת תהליכי רימודלינג במבוגרים עם דלקת וושט אאזנופילית.

 

מתוך כנס ה-UEG Week

 

לידיעה ב-Healio

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<