חדשות

ועדה מייעצת למנהל המזון והתרופות האמריקאי ממליצה פה אחד על מתן מנת דחף של חיסון מודרנה כנגד נגיף הקורונה (מתוך הודעת ה-FDA)

17/10/2021

 

ועידת VRBPAC (Vaccines and Related Biological Products Advisory Committee), ועדה מייעצת למנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration), המליצה פה אחד על מתן מנת דחף (בוסטר) של החיסון של חברת מודרנה כנגד נגיף הקורונה לאוכלוסיות מסוימות, עם המלצה למתן החיסון במחצית המינון הרגיל.

 

הועידה המליצה על מתן מנת דחף במינון של 50 מיקרוגרם החל משישה חודשים לאחר השלמת החיסון השני כנגד נגיף הקורונה לאלו בגילאי 65 שנים ומעלה, חולים בגילאי 18-64 שנים בסיכון גבוה ל-COVID-19 בדרגה חמורה, ואלו בגילאי 18-64 שנים בסיכון תעסוקתי או מוסדי מוגבר לסיבוכים חמורים.

 

ההמלצה הנוכחית עולה בקנה אחד עם ההמלצה של מנהל המזון והתרופות האמריקאי שכבר התקבלה למתן מנת דחף של החיסון של חברת פייזר כנגד הזיהום הנגיפי.

 

למרות שההצבעה הייתה פה-אחד, חלק מחברי הועידה לא הסכימו באופן מלא עם ההמלצה למתן מנת הדחף לכל קבוצות הגיל. אחד מחברי הועדה הסביר כי בשלב זה הוא חושש מפני מתן נרחב של מנות הדחף ואינו מסכים עם ההצעה למתן מנת דחף לכלל הציבור מגיל 18 שנים ומוסיף כי אולי הסף צריך להיות סביב גיל 30 שנים, מאחר ואלו בגילאי 18 שנים מצויים בסיכון מוגבר להתפתחות דלקת שריר הלב.

 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי ייבחן את ההמלצה של הועידה ובמידה ומנת דחף של חיסון מודרנה תאושר, אזי ועידת ה-ACIP (Advisory Committee on Immunization Practices) של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן תקבע המלצה בנושא.

 

מתוך הודעת ה-FDA

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<