חדשות

הפסקה קצרה של טיפול ביולוגי כנגד דלקת מפרקים פסוריאטית אינה פוגעת ביעילות הטיפול (J Drugs Dermatol)

26/11/2021

 

להפסקה וחידוש טיפול במרבית התרופות הביולוגיות הייתה השפעה מינימאלית על יעילות הטיפול בחולים עם פסוריאזיס רובדי, כך עולה מנתונים חדשים שפורסמו בכתב העת Journal of Drugs in Dermatology.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי למרת שלהשגת יעילות מקסימאלית ושמירה על היעילות של טיפולים ביולוגיים בחולים עם פסוריאזיס רובדית מומלץ מתן טיפול רציף, הפרעה בטיפול נדרשת לעתים מסיבות שונות. כעת הם בחנו את העדויות ממחקרים קליניים להערכת יעילות, בטיחות ואימונוגניות במחקרים קליניים להערכת תרופות ביולוגיות מאושרות לטיפול בפסוריאזיס רובדי כרוני.

 

השלמת חיפוש שיטתי בשלושה מאגרים רפואיים גדולים הובילה לזיהוי 35 מאמרים שנכללו בסקירה, כולל 13 מחקרים מבוקרים. מחקרים להערכת טיפול רציף אל מול טיפול לפי צורך ב-Infliximab, Etanercept ו-Secukinumab הדגימו יעילות גבוהה יותר של שלוש התרופות כאשר אלו ניתנו באופן רציף.

 

עם זאת, מחקרים אקראיים עם הפסקת טיפול להערכת Etanercept, Adalimumab, Ixekizumab, Brodalumab, Guselkumab, Risankizumab ו-Tildrakizumab, לא הדגימו השפעה משמעותית על שיעורי היעלמות נגעים עוריים בחולים בהם הייתה הפרעה יחידה בטיפול ולאחר מכן חידוש הטיפול.

 

החוקרים סבורים כי למעט טיפול ב-Infliximab, הפסקה זמנית של טיפול ביולוגי הינה צעד בטוח עם מרבית התרופות המשמשות לטיפול בדלקת מפרקים פסוריאטית, כאשר ניתן לצפות להשבת יעילות הטיפול עם חידוש התרופה.

 

J Drugs Dermatol. 2021 Oct 1;20(10):1063-1071

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<