חדשות

מרבית החולים מעדיפה ביקורים פרונטאליים על-פני ביקורים מרחוק (JAMA Network Open)

04/12/2021

 

במאמר שפורסם בכתב העת JAMA Network Open מדווחים חוקרים על נתונים חדשים מארצות הברית לפיהם מרבית האמריקאים מוכנים לערוך ביקורים וירטואליים מצולמים עם הרופאים שלהם לקבלת טיפול רפואי שאינו-דחוף, אך מעדיפים ביקורים פנים-מול-פנים.

 

החוקרים השלימו סקר שכלל 2,080 מבוגרים בגיל ממוצע של 51 שנים, אשר קיבלו מכשירים המחוברים לאינטרנט וקיבלו תשלום עבור השלמת שאלונים. מבין אלו, שני-שליש (66.5%) העדיפו כי בעתיד לפחות חלק מהביקורים יהיו באמצעות וידאו.

 

עם זאת, מניתוח מעמיק של הנתונים עולה תמונה מעניינת, כאשר ניתנה למשתתפים אפשרות לבחור בין ביקור פרונטאלי ובין ביקור מצולם מרחוק, 53% העדיפו ביקור פרונטאלי, 20.9% העדיפו ביקור מצולם ול-26.2% לא הייתה העדפה או שלא ידעו להחליט בין השניים.

 

מבין המשיבים לסקר, 45% דיווחו כי השלימו לפחות ביקור מצולם אחד מאז מרץ בשנת 2020.  מבין אלו, 44.2% העדיפו ביקור פרונטאלי, 31.4% הביעו העדפה לביקור מצולם ורק 2.3% מהם דיווחו כי לא היו מעוניינים בביקורים מצולמים נוספים בעתיד.

 

מבין המשתתפים שלא לקחו חלק בעבר בביקור מצולם מרחוק, 60.2% העדיפו ביקור פרונטאלי ורק 12.2% העדיפו ביקור מצולם. יתר המשתתפים במחקר דיווחו כי לא הייתה להם העדפה לביקור זה או אחר, או  שלא ידעו לבחור בין האפשרויות.

 

חולים צעירים, עשירים ומשכילים יותר נטו יותר להעדיף ביקורים מצולמים, ככל הנראה בשל ההבנה הטכנולוגית הטובה יותר שלהם וגדילה לתוך עולם המחובר לרשת האינטרנט.

 

החוקרים גם השלימו הערכה של הפן הכלכלי של הביקורים. כאשר ביקור פרונטאלי עלה 20 דולרים יותר מביקור מצולם, 49.8% מהמשיבים שהעדיפו תחילה ביקור מרחוק העדיפו כעת ביקור פרונטאלי, בעוד ש-23.5% מהם העדיפו עתה ביקור מצולם.

 

כאשר ביקור מצולם עלה 20 דולרים יותר מביקור פרונטאלי, 18.9% מהמשיבים שהעדיפו תחילה ביקור מרחוק, עדיין העדיפו ביקור מצולם, בעוד שעתה 61.7% העדיפו עתה ביקור פרונטאלי.

 

בסיכומו של דבר, 47% מהמשיבים היו מוכנים לשלם מכספם עבור ביקור פרונטאלי. רק 20.2% דיווחו כי היו מוכנים לשלם עבור ביקור מצולם ו-23% סברו כי שתי הגישות דומות ביעילותן וסביר להניח כי היו בוחרים באפשרות הזולה יותר.

 

אחד הממצאים הבולטים העולים מהמחקר הוא כי בקרב אלו שנחשפו בעבר לאפשרות ביקור וירטואלי תועדה נכונות גבוהה מאוד לבחור באפשרות זו שוב בעתיד, כאשר רק 2.3% מאלו לא הסכימו לביקור דומה בעתיד.

 

JAMA Network Open 2021

 

לידיעה במדסקייפ

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<