חדשות

תוספת Darolutamide ל-ADT ו-Docetaxel עשויה לשפר הישרדות גברים עם סרטן ערמונית (מתוך הודעת חברת Bayer)

07/12/2021

 

מנתוני מחקר ARASENS עולה כי הוספת Darolutamide (נובקה) לטיפול ב-Docetaxel ו-ADT (Androgen Deprivation Therapy) הובילה להארכה משמעותית של ההישרדות הכוללת של גברים עם סרטן ערמונית גרורתי ורגיש להורמונים.

 

החוקרים מסבירים כי Darolutamide הינו מעכב פומי של קולטן לאנדרוגנים ובעל מבנה כימי ייחודי המעכב באופן תחרותי את קישור אנדרוגנים, מעבר קולטן גרעיני ושעתוק בתיווך הקולטן לאנדרוגנים. התרופה אושרה ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי ביולי 2019 לטיפול בגברים עם סרטן ערמונית לא-גרורתי ועמיד לסירוס.

 

בחולים עם סרטן ערמונית גרורתי ורגיש להורמונים קיים צורך בגישות טיפול חדשות אשר יובילו לשיפור התוצאות. מחקר ARASENS היה מחקר פרוספקטיבי במטרה לקבוע אם משלב Darolutamide עם Docetaxel ו-ADT עשוי לשפר את שיעורי ההישרדות של גברים עם ממאירות ערמונית גרורתית ורגישה להורמונים.

 

המחקר הרב-מרכזי, כפל-סמיות, כלל 1,366 חולים עם אבחנה חדשה של סרטן ערמונית, אשר חולקו באקראי ביחס 1:1 לטיפול ב- Darolutamide במינון 600 מ"ג, פעמיים ביום, או לפלסבו תואם, אשר ניתנו כתוספת לטיפול סטנדרטי ב-Docetaxel עם ADT.

 

התוצא העיקרי היה ההישרדות הכוללת, כאשר תוצאים משניים שנבדקו במרווחים של 12 שבועות כללו את מרווח הזמן עד לממאירות ערמונית עמידה לסירוס, מרווח הזמן עד להתחלת קו הטיפול הבא כנגד סרטן ערמונית, משך הזמן עד לאירוע שלד תסמיני ראשון ומשך הזמן עד להתקדמות כאב. עוד בחנו החוקרים את הנתונים אודות תופעות לוואי על-רקע הטיפול.

 

מהנתונים עולה כי הטיפול המשולב הביא לעליה משמעותית בהישרדות הכוללת של החולים, בהשוואה למתן Docetaxel עם ADT בלבד. ההיארעות הכוללת של אירועים חריגים מדווחים הייתה דומה בין זרועות הטיפול.

 

הטיפול ב- Darolutamide נבחן בימים אלו גם בשילוב עם ADT לעומת פלסבו עם ADT בקרב גברים עם סרטן ערמונית גרורתי ורגיש להורמונים במחקר ARANOTE בשלב 3.

 

מתוך הודעת חברת Bayer

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<