חדשות

טיפול ב-Ustekinumab בטוח לשימוש במבוגרים עם מחלת מעי דלקתית (מתוך הכנס השנתי מטעם ה-ACG)

09/01/2022

 

בחולים מבוגרים עם מחלת מעי דלקתית, שיעור האירועים החריגים היה דומה בקרב אלו שטופלו ב- Ustekinumab (סטלרה) ובקרב חולים בזרוע הפלסבו, כך עולה מנתונים חדשים שפורסמו במהלך הכנס השנתי מטעם ה-American College of Clinical Gastroenterology.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי אין נתונים רבים אודות ההשפעות של הטיפול התרופתי בחולים מבוגרים. במטרה להבין את הנושא טוב יותר, הם בחנו את שיעור האירועים החריגים בחולים בגילאי 60 שנים ומעלה במחקר שכלל נתוני חולים מכלל המחקרים בשלב 2 ו-3 להערכת התרופה לטיפול בחולים עם מחלת קרוהן, קוליטיס כיבית ומחלה פסוריאטית.

 

למרות שכיחות גבוהה יותר של תחלואה נלווית בהשוואה לחולים צעירים יותר, בקרב אלו בגילאי 60 שנים ומעלה תועד שיעור אירועים חריגים דומה לזה שתואר בחולים מתחת לגיל 60 שנים. בנוסף, בחולים בזרוע הפלסבו לעומת מטופלים ב- Ustekinumab תועדו תוצאות מעט גרועות יותר במונחים של אירועים חריגים ל-100 שנות-מטופל, כולל שיעור גבוה יותר של זיהומים וזיהומים חמורים.

 

החוקרים גם בחנו את הסיכון לממאירות במחקרים להערכת Ustekinumab והשוו זאת אל מול ביקורות תואמות בגיל במאגר SEER (Surveillance, Epidemiology and End Results). גם במקרה זה, שיעור המחלות הממאירות בחולים תחת טיפול ב- Ustekinumab היה דומה מאוד לשיעור הממאירויות באלו שלא קיבלו מעולם Ustekinumab והיו בגיל תואם.

 

ממצאי המחקר מעידים כי ל- Ustekinumabפרופיל בטיחות מתקבל על הדעת וכי כעת ניתן לקבוע כי במבוגרים מעל גיל 60 יש עדויות מספקות התומכות בבטיחות התרופה.

 

מתוך הכנס השנתי מטעם ה-ACG

 

לידיעה ב-Healio

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<