חדשות

בהעדר נתונים עדכניים ממשרד הבריאות על היקף התחלואה ההערכות הן שכ-10%-15% מכלל האוכלוסייה כבר נדבקה אך שמספר החולים הקשים לא יגיע לשיא של הגלים הקודמים

18/01/2022

מאת מערכת אי-מד

לוח הבקרה של משרד הבריאות מציג את הנתונים העדכניים כעת ל-16/1 ב-21:00 , כלומר למעלה מ-24 שעות ללא עדכון נתונים.

עם זאת, ההערכות לרבות אלה של פרופ' ערן סגל ממכון וייצמן שהיקף ההדבקות היומי עומד על כ-100-150 אלף ושבסה"כ כבר כ-10%-15% מכלל האוכלוסייה נדבקה באומיקורן. סגל מעריך, על פי נתונים ממקומות כמו אנגליה ואחרים, שישראל נמצאת כבר קרוב לשיא ההדבקות ושבתוך שבוע-שבועיים ניתן יהיה לזהות ירידה בהיקף ההדבקה. עם זאת, נראה שהשבועיים הקרובים דורשים את ההקפדה הגדולה ביותר מבחינת מניעת הידבקות.

מבחינת היקף תחלואה קשה סגל מעריך שזו לא תגיע מעבר לשיאים שראינו בגלים הקודמים, וזאת בשל העובדה שהאומיקורן גורם לשיעור נמוך יותר של תחלואה קשה. בנוסף, העובדה שמרבית המבוגרים מעל גיל 60 מחוסנים (כולל חיסון רביעי) ושיש כעת תרופות זמינות לטיפול באוכלוסיית הסיכון ביעילות עשויה לגרום לכך שהיקף התחלואה הקשה לא יעבור את ה-800-1000 . 

עם זאת העובדה שכ-7700 אנשי צוות רפואי נמצאים כעת בבידוד מכבידה על מערכת הבריאות, ויש לקוות שקיצור משך הבידוד ל-5 ימים יקל ויאפשר ליותר אנשי צוות לחזור לעבודה.

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<