הודעות אירגונים

דיאטת דש מגיעה לישראל

23/06/2014

הדיאטה שפותחה ע"י הממשל האמריקאי, בשיתוף 5 אוניברסיטאות ו-80 רופאים, ואשר זוכה כבר 4 שנים ברציפות בתואר "הדיאטה הטובה בעולם" תשווק בישראל ע"י חב' ניוטרמד, והיא כוללת תמיכה טלפונית של דיאטניות ונטורופטיות, ספר בעברית ותוספי תזונה

 

דיאטת DASH אינה סתם עוד כדור הרזיה, אלא פתרון קליני מוכח שנבדק מחקרית על מאות נסיינים. הדיאטה שפותחה במשך 7 שנים בעידוד הממשל האמריקאי, במטרה ראשונית של מציאת פתרון למגפת עודף לחץ הדם של האמריקנים, התגלתה במפתיע כדיאטה שמאפשרת לא רק להוריד משקל עודף בצורה יעילה במיוחד, אלא כמי שמאפשרת לשמור על משקל תקין לאורך עשרות שנים. בפיתוח הדיאטה השתתפו 80 רופאים ומאות מדענים המומחים בנושאי לחץ דם, פיזיולוגיה של הגוף, סכרת ועוד.

 

באחד המחקרים שנעשו בעקבות פיתוחה, איבדה קבוצת הניסוי שהשתמשה בדיאטת דש פי 2.5 יותר משקל בהשוואה לקבוצת ביקורת שאכלה בדיוק את אותה כמות קלוריות אך השתמשה בדיאטת הרזיה רגילה. קבוצת הניסוי גם ירדה בהיקפים פי 3.2 מהקבוצה השנייה, והורידה 80% יותר שומן וזאת במיוחד באזורים הבעייתיים – ירכיים, ישבן, מותניים ובטן.

 

שמה המלא הוא Dietary Approaches to Stop Hypertension (גישה תזונתית למניעת יתר לחץ דם), ולדעת שורה ארוכה של מומחים היא עונה בצורה הטובה ביותר על כל הקריטריונים – של ירידה במשקל, שמירתו לאורך זמן, שיפור בריאות הלב ואפילו איזון סכרת. דיאטת דש פותחה עם דגש על מזון זמין ורגיל הניתן לרכישה בכל סופרמרקט במחירים סבירים. חברות מזון רבות בעולם כבר אימצו את המלצות דיאטת DASH והטמיעו את ההמלצות התזונתיות במאכלים שהן מייצרות.

משרד הבריאות הישראלי הציב לאחרונה את הורדת צריכת הנתרן בקרב אוכלוסית ישראל לרמות המומלצות על ידי דיאטת דש כיעד לאומי, ומקווה להגיע ליעד זה עד שנת 2020.

 

יתרונה הגדול של הדיאטה הוא בכך שהיא מתאימה לכל האוכלוסייה: לאנשים בריאים הרוצים לאבד מספר קילוגרמים לקראת הקיץ, לאנשים בעלי עודף משקל גדול, לחולי סוכרת, לחולי לחץ דם ואפילו לילדים ונוער המבקשים לרזות.

 

מגזין המחקר ההשוואתי המוביל בארה"ב US news & world report המשווה מדי שנה בין דיאטות שונות הקיימות בעולם, בהן שמות מובילים ומוכרים, דירג את דיאטת דש במקום הראשון כבר 4 שנים ברציפות, , החל ב-2011, ובאחרונה גם ב-2014. הקריטריונים אותם בחן המגזין כללו הרזיה בטווח הקצר, הרזיה לאורך זמן, בריאות הלב, קלות השימוש והתוכנית המסחרית הטובה ביותר.

 

הדיאטה זכתה למחמאות על הצלחותיה גם ברשתות עולמיות מובילות כ-CNN  ו-BBC, וכמובן בתוכניות בריאות טלוויזיוניות מובילות, כמו דוקטור OZ , שהכתיר אותה כטובה בעולם.

בישראל בחרו בה בי"ח הדסה ואיגוד רופאי המשפחה, כדיאטה המומלצת   בהיבטי לחץ דם וסוכרת.

 

חברת ניוטרמד-חדשנות בבריאות הממוקמת בכפר סבא הרימה את הכפפה, ופיתחה ערכה הכוללת את כל הרכיבים הנחוצים למי שרוצה להשתמש בדיאטה: בערכה כלול הספר "דש מאמריקה" שנכתב בעברית והותאם לתזונת הישראלים. כמו כן נמצאים בערכה תוספי תזונה טבעיים ומאושרים ע"י משרד הבריאות ובהם – מנקה רעלים בשם נוביסוג'ן, קפסולות של צמחי מרפא לתמיכה בתהליך ההרזיה, ובמידת הצורך כמוסות לאיזון לחץ הדם ולאיזון סוכרת. הבשורה הגדולה בדיאטה הנמכרת בישראל היא מערך של דיאטניות, תזונאיות ונטורופטיות, הנותנות לכל לקוח שנרשם לשירות - תמיכה שבועית בטלפון, כולל מעקב אחר משקלו והתאמת הדיאטה לצרכיו האישיים. עלות הדיאטה תלויה בתקופת המעקב הנרכשת ובפורמולות המותאמות לכל לקוח, והיא מתחילה ב-400 ₪.

 

למידע נוסף  www.dash.org.il  או 09-300-2000.

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני