הודעות אירגונים

אקסיבן – קנאביס רפואי מבית רפא זמין בבתי המרקחת.

23/04/2018


 חברת "רפא" היא מהראשונות בישראל שמוצרי הקנאביס שלה יהיו זמינים לרכישה בבתי המרקחת המורשים לכך החל מתאריך 22/04/18
במסגרת הרפורמה שמובילה היחידה לקנאביס רפואי של משרד הבריאות 

רפא תשווק את אקסיבן - קנאביס רפואי בצורות מתן שאינן כרוכות בעישון כשהמוצר הראשון יהיה  טיפות תת לשוניות ובהמשך גם טבליות, פתילות ועוד
חברת התרופות רפא תהיה מהראשונות בישראל שתשווק מוצרי קנאביס רפואי, בהתאם לרפורמת היק"ר בפיקוחו של משרד הבריאות ובכפוף להמלצת רופא. 
מוצרי החברה יהיו זמינים לרכישה, בהתאם לתקנות הרפורמה, החל מתאריך 22/04/18 בבתי המרקחת המורשים לכך ברחבי הארץ.
כחברת תרופות ובהתאם לטיפולים רפואיים מקובלים, רפא תשווק את אקסיבן - קנאביס רפואי בצורות מתן שאינן כרוכות בעישון, דוגמת טיפות תת לשוניות ובהמשך גם טבליות תת לשוניות, פתילות ועוד כאשר המוצר הראשון שיהיה זמין יהיה טיפות תת לשוניות. 
לדברי ד"ר אריה קוריצקי, נשיא האגודה הישראלית לשעבר ויועץ מדעי לחברת התרופות רפא: "כרופא אני מרגיש הרבה יותר בנח להמליץ על צורות מתן הדומות לתרופות ואינן כרוכות בעישון שיש עימו סיכון בריאותי. צורות מתן אלה מוכרות ונוחות לטיפול הן עבור החולים והן עבור הצוות הרפואי - בדומה לצורות מתן של תרופות. והן מתאימות למטופלים רבים שאינם מעשנים או כאלה שאינם מעוניינים לעשן כחלק מטיפול רפואי". בכך הופך הקנאביס הרפואי לטיפול מקובל ושגרתי, והשליטה בו משתפרת.
צורות מתן אלה מוכרות ונוחות לטיפול הן עבור החולים והן עבור הצוות הרפואי - בדומה לצורות מתן של תרופות. והן מתאימות למטופלים רבים שאינם מעשנים או כאלה שאינם מעוניינים לעשן כחלק מטיפול רפואי. בכך הופך הקנאביס הרפואי לטיפול מקובל ושגרתי, והשליטה בו משתפרת.
מדובר בבשורה חשובה עבור החולים והקהילה הרפואית  שכן לראשונה  יוכלו המטופלים לרכוש בבתי המרקחת מוצרי קנאביס רפואי המיוצרים בתקן האיכות GMP  במינון מדויק ועקבי החיוני לטיפול.
אקסיבן - הקנאביס הרפואי מבית רפא יכיל מינונים מדויקים ומפוקחים  של רכיבי  THC   ו-CBD, הרכיבים הפעילים הנחקרים ביותר בצמח הקנאביס. למעשה, תהיה זו הפעם הראשונה שריכוזי ה-THC וה-CBD במוצרים תרופתיים יקבלו "תעודת אחריות"

אקסיבן  יכיל את כלל הקנבינואידים ורכיבים פעילים נוספים מצמח הקנאביס בזכות מיצוי מלא של תפרחת הצמח  במטרה לשמר את מה שמכונה "אפקט הפמליה" בקנאביס – השפעה אדיטיבית של הרכיבים השונים זה על זה.

ירון זקהיים מנכ"ל רפא: "אנחנו גאים לעמוד בחוד החנית של הרפורמה המהפכנית ופורצת הדרך שמובילה היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות, המשמשת מורת דרך למדינות רבות בעולם. אנו עומדים בפני עידן חדש בו יותר חולים הזקוקים לטיפול יוכלו למצוא מזור לסבלם בזכות מוצרי קנאביס רפואי שלא בעישון שיהפכו את הטיפול למדויק, עקבי, מפוקח ונגיש יותר, בדומה לתרופות".


משרד הבריאות הישראלי הוא הראשון בעולם המערבי שהעניק אישור תו התקן לייצור מוצרי קנאביס רפואי ומכירתם בבתי מרקחת. בשורה זו צפויה לשפר את איכות חייהם של אלפי חולים במגוון מחלות קשות וכרוניות שאושרו לטיפול בקנאביס רפואי, ובהן חולי סרטן, כאב נוירופטי,  קרוהן, קוליטיס, פרקינסון, טרשת נפוצה ועוד זאת לאחר שמיצו את אפשרויות הטיפול המקובלות.

אחיות מוסמכות ילוו את המטופלים במוצרי קנאביס רפואי מבית רפא בהדרכה עד הבית
רפא תאפשר למטופלים באקסיבן לקבל ליווי וייעוץ צמוד של אחיות מוסמכות, להדרכה, לשימוש נכון ובטוח ולהגברת יעילות הטיפול. החברה הקימה מרכז תמיכה וליווי למטופלים. במסגרת היוזמה מאפשרת החברה לכל חולה המתחיל טיפול במוצריה לפנות לחברה ולבקש ביקור אחות מוסמכת בביתו, ללא עלות, וכן ליווי וייעוץ טלפוני על ידי צוות רפואי ומקצועי בנושאים רפואיים ואדמיניסטרטיביים הנוגעים לטיפול.
מהלך זה יהווה שירות משלים להנחיות הרופא המטפל וההדרכה הרוקחית שיעבור כל מטופל בבית המרקחת, בבואו לרכוש את המוצרים שנרשמו עבורו. עם כניסת רפורמת משרד הבריאות צפויים החולים אמנם להנגשת המכירה לבתי מרקחת ברחבי הארץ, אך ההדרכה הפרטנית וזמן ההסתגלות של כל מטופל דורשים לעתים מענה מורכב. שירות רפואי מעין זה - במיוחד בתחילתה של הרפורמה יאפשר המשך ליווי המטופל  ומענה לשאלותיו.

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<