חדשות

תוצאות עולם-אמיתי של Sacubitril-Valsartan בחולי אי-ספיקת לב עם מקטע פליטה ירוד (J Cardiol)

20/08/2019

 

במאמר שפורסם בכתב העת Journal of Cardiology מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר בתנאי עולם-אמיתי, התומכות ביעילות Sacubitril-Valsartan (אנטרסטו) בחולים עם אי-ספיקת לב ומקטע פליטה ירוד של חדר שמאל, כולל אלו עם ליקוי מתקדם בתפקוד הכלייתי.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי אין נתוני עולם-אמיתי רבים אודות ההשפעות של תרופות ממשפחת ARNI (Angiotensin Receptor and Neprilysin Inhibition) בחולי אי-ספיקת לב עם מקטע פליטה ירוד של חדר שמאל, בפרט בשילוב עם ליקוי כלייתי או תת לחץ דם.

 

בין השנים 2016 ו-2017 גויסו למחקר 466 חולים עם אי-ספיקת לב ומקטע פליטה ירוד  וטופלו ב- Sacubitril-Valsartan (קבוצה א) ו-466 חולים קיבלו טיפול סטנדרטי לאי-ספיקת לב, ללא ARNI (קבוצה ב) במרכז לטיפול בחולי אי-ספיקת לב.

 

מאפייני הבסיס היו דומים בשתי הקבוצות ובמהלך מעקב של 15 חודשים נרשמו 100 מקרי תמותה קרדיווסקולארית או אשפוז לא-מתוכנן בקבוצת המטופלים ב- Sacubitril-Valsartan (21.5%) ו-144 מקרים דומים בקבוצת הטיפול הסטנדרטי (30.9%, יחס סיכון של 0.66, p=0.001).

 

שיעורי היארעות מקרי תמותה מכל-סיבה, תמותה קרדיווסקולארית, מוות פתאומי ואשפוז חוזר בשל אי-ספיקת לב היו כולם נמוכים יותר משמעותית בקבוצת המטופלים ב- Sacubitril-Valsartan, בהשוואה לקבוצת הטיפול הסטנדרטי.

 

בקרב חולים עם שלבים שונים של מחלת כליות כרונית ולחץ דם תקין, הטיפול ב- Sacubitril-Valsartan הדגים תוצאות טובות יותר, בהשוואה לטיפול סטנדרטי לאי-ספיקת לב שלא כלל מתן ARNI.  עם זאת, בחולים עם לחץ דם סיסטולי של מתחת ל-100 מ"מ כספית, לא תועדו הבדלים משמעותיים בתוצאות בין שתי הקבוצות.

 

בקרב חולים בקבוצת הטיפול ב- Sacubitril-Valsartan, העלאת מינון הטיפול ב- Sacubitril-Valsartan לוותה בתוצאות טובות יותר.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאי המחקר תומכים בתועלת של Sacubitril-Valsartan בחולים עם אי-ספיקת לב ומקטע פליטה ירוד של חדר שמאל בתנאי עולם-אמיתי, כולל חולים עם הפרעה מתקדמת בתפקוד הכלייתי.

 

J Cardiol. 2019 Oct;74(4):372-380

 

לידיעה ב-PubMed

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<