חדשות

דיווח על מקרה ראשון של נגיף Coronavirus המסתורי מסין (מתוך הודעת ה-CDC)

23/01/2020

 

בארצות הברית דווח על המקרה הראשון במדינה של הזיהום החדש והמסוכן שזוהה בסין, כאשר תושב מדינת וושינגטון ששב בשבוע שעבר ממוקד ההתפרצות ואושפז במצב טוב בסמוך לסיאטל.

 

מדובר בגבר בשנות השלושים לחייו, אשר לדברי רשויות הבריאות, אינו מהווה איום לצוות רפואי או לציבור.

 

הנגיף הדביק כ-300 חולים, כולם שהו בסין, והביא למותם של שישה חולים. הנגיף החדש עשוי להוביל להופעת שיעול, חום, קשיי נשימה ודלקת ריאות.

 

שדות תעופה בארצות הברית ובמדינות האחרות הגבירו את אמצעי הניטור, עם בדיקת נוסעים מסין לסימני תחלואה. ארצות הברית הינה המדינה החמישית המדווחת על חולה במחלה, לאחר שדווח קודם לכן על מקרים של הזיהום החדש בסין, תאילנד, יפן ודרום קוריאה.

 

בסוף השבוע הקודם, רשויות הבריאות בארצות הברית החלו להשלים בדיקות סקר של נוסעים מאזור ווהאן במרכז סין, שם החלה ההתפרצות, בשלוש שדות תעופה בארצות הברית – שדה התעופה על-שם קנדי בניו-יורק ושדות התעופה בלוס אנג'לס וסן פרנסיסקו. ביום שלישי, ה-CDC הודיע כי גם שדות התעופה בשיקאגו ובאטלנטה יחלו בצעדים אלו מאוחר יותר השבוע.

 

יתרה מזאת, עובדי ציבור יחלו לחייב את כל הנוסעים שמקורם בווהאן לעבור דרך אחד משדות תעופה אלו במידה והם מבקשים להיכנס לארצות הברית. עובדי ציבור ברחבי העולם החלו ביישום בדיקות סקר דומות בשדות תעופה בתקווה להכיל את הנגיף בתקופה עמוסה זו.

 

החולה שהינו תושב ארצות הברית לא הציג תסמינים בעת הגעתו לשדה התעופה בסיאטל ביום רביעי שעבר, אך פנה לרופאים ביום ראשון כאשר החל לחוש סימני מחלה. [

 

בחודש הקודם, רופאים החלו לזהות נגיף חדש בחולים שפיתחו מחלה לאחר ששהו בשוק אוכל בווהאן. למעלה מ-275 מקרים של נגיף ה-Coronavirus החדש זוהו ואושרו בסין, מרביתם באזורן ווהאן. כאמור, תועדו שישה מקרי תמותה – כולם בסין, מרביתם כללו חולים בגילאי 60 שנים ומעלה, כולל מספר חולים עם מחלה רפואית קודם.

 

עובדי ציבור מסבירים כי סביר להניח כי הנגיף התפשט מבעלי חיים לבני אדם, אך השבוע הסבירו עובדי ציבור מסין כי תתכן גם הדבקה מאדם לאדם.

 

נראה כי הנגיף החדש אינו קטלני כמו נגיפי SARS או MERS, אך מוטאציות בנגיפים עלולות להוביל לכך שהנגיפים יהיו מסוכנים יותר. בשלב זה אין די נתונים בכדי לקבוע עד כמה המחלה הזו חמורה.

 

מתוך הודעת ה-CDC

 

לידיעה במדסקייפ

 

הערת מערכת:

משרד הבריאות אמור לפרסם הנחיות בנושא כאשר בינתיים נמסר ע"י המשרד שההמלצה  לכל הנוסעים לסין להימנע ממגע עם בעלי חיים מתים או חיים, ולהימנע מלשהות בשווקים של בעלי חיים, כמו גם להימנע ממגע הדוק עם אנשים שחולים במחלה נשימתית וכמובן לשמור על היגיינה.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני