חדשות

רמזים ראשונים להדבקה בנגיף COVID-19 בסין מחולה אסימפטומטית (JAMA)

23/02/2020

 

אישה צעירה מווהאן שבסין ביקרה חמישה בני משפחה, אשר כולם נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה החדש (COVID-19), במקרה הראשון אי-פעם של נשא אסימפטומטי וללא ממצאים חריגים בבדיקת CT של החזה.

 

האישה, בת 20 שנים, לא סבלה מחום או תסמינים נשימתיים, כולל שיעול וכאבי גרון, או מתסמינים גסטרואינטסטינאליים ולא הייתה עדות לממצאים חריגים בבדיקת CT של החזה או בבדיקות מעבדה. עם זאת, הנבדקת נמצאה חיובית לנוכחות נגיף הקורונה החדש.

 

הנבדקת עזבה את ווהאן ב-10 בינואר, בליווי חמישה קרובי משפחה, לביקור קרובי משפחה שאושפזו באניאנג שבסין, שם לא היו דיווחים על מקרי COVID-19 באותה עת. חמשת קרובי המשפחה הללו לא באו במגע אם אדם אחר שביקר בווהאן, פרט למטופלת עצמה. כולם פיתחו זיהום COVID-19.

 

בתקופה שבין 23 בינואר ועד 26 בינואר, ארבעה חולים פיתחו חום ותסמינים נשימתיים ואושפזו לבית החולים. החולה החמישי פיתח חום וכאבי גרון ב-17 בינואר ובסופו של דבר אושפז לבית החולים ב-24 בינואר. שלושה חולים פיתחו זיהום בדרגה בינונית ושניים פיתחו דלקת ריאות חמורה.

 

בכל החולים עם תסמיני הזיהום הייתה עדות להצללת זכוכית מט רב-מוקדית ב-CT של החזה, כולל חולה אחד עם קונסולידציה ופיברוזיס. בחולים אלו גם הייתה עדות לרמות CRP מוגברות וספירת לימפוציטים נמוכה.

 

ממצא מטריד יותר היה כי תקופת הדגירה בנבדקת עמדה על 19 ימים, מרווח זמן ארוך יותר מהסברה הרווחת כי תקופת הדגירה של הנגיף עומדת על 14 ימים.

 

המומחים טענו כי רצף האירועים רמז לכך שייתכן ונגיף הקורונה עבר מהנבדקת האסימפטומטית. במידה והממצאים במאמר זה של חשד להדבקה מאישה אסימפטומטית אכן נכונים, אזי מניעת הדבקה בזיהום זה עשויה להיות די מאתגרת.

 

JAMA 2020

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני