חדשות

עדכון יומי של התפשטות ה-COVID-19 : האם מרכז הכובד מתחיל לעבור מסין והמזרח לאירופה והמזרח התיכון ?

25/02/2020

מאת מערכת אי-מד

נראה שמרכז הכובד של התפשטות ה-COVID-19 מתחיל לעבור מסין לאירופה והמזרח התיכון.. בעוד שקצב המקרים החדשים בסין נמצא בירידה (516 מקרים ביממה האחרונה) באיטליה דווח על 58 מקרים חדשים (ועוד 2 מקרים חדשים באוסטריה ו-1 בקרואטיה) , ועוד קרוב לכ-50 מקרים במזרח התיכון (מהם 34 באירן). 

מוקד מדאיג נוסף הוא דרום קוריאה עם 144 מקרים חדשים ביממה האחרונה.

כפי שמציין ה-WHO לא מדובר עדיין בפנדמיה או מגיפה שיצאה משליטה, אך נראה שהמצב עדיין נזיל וקיים חוסר וודאות רב לגבי ההתפתחויות האפשריות. 

להלן גרף המקרים היומיים החדשים :

וכפי שניתן לראות קיימת מגמת ירידה במספר המקרים החדשים היומיים בשבוע האחרון.

עם זאת, אם מתמקדים במגמת מספר המקרים שמחוץ לסין , ניתן לראות מגמת עלייה אקספוננציאלית:

בתמותה המגמה פחות ברורה ועדיין לא רואים ירידה:

בסה"כ מספר המקרים הגיע כבר ל-80,352 ומספר מקרי התמותה הגיע ל-2707 (3.3%) . יש לציין שיש שונות רבה בשיעורי התמותה באיזורים גאוגרפים שונים (בסין בסה"כ 2.1%, במחוז ווהן 4.1% והוביי 3.1% , בשאר סין 0.16% בלבד).  משך הזמן הממוצע מהתחלת סימפטומים למוות הוא 14 יום.

מספר המקרים הפעילים (סה"כ מקרים פחות תמותה והחלמה) נכון להיום עומד על כ-50,000 כאשר כ-81% מהם מוגדרים כמצב קל, ו-19% מצב קשה/קריטי.

פקטור ההדבקה המוערך הוא של 2-3, מספר המדינות בהן יש תחלואה עלה ל-39 , ותקופת הדגירה מוערכת עדיין בין 2-14 ימים, על אף עדויות גם למקרים בהם תקופת הדגירה הגיעה ל-27 יום.

מבחינת ישראל, נכון להיום עדיין לא התגלה אף מקרה של הדבקה בישראל (שני הישראלים שנדבקו ומאושפזים בתל השומר נדבקו בספינה היפנית). הנחת העבודה של משרד הבריאות שיתגלו מקרי הדבקה בישראל, הנחה שהופכת להיות יותר ויותר סבירה לאור המוקדים החדשים באירופה והמזרח התיכון.


למידע סטטיסטי און ליין נוסף
 

למפת התפשטות הקורונה בעולם המתעדכנת און ליין

למרכז המידע באי-מד עם כל הדיווחים, המאמרים והסקירות בנושא וירוס הקורונה 

למרכז המידע של אי-מד של זיהום ויראלי

לשאלות /תשובות בנושא קורונה וירוס באתר ה-WHO

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני