חדשות

הנחיות נוספות אודות איזון רמות סוכר בחולים מאושפזים עם COVID-19 (מתוך הנחיות ה-Diabetes UK)

05/05/2020

 

צוות מומחים מטעם Diabetes UK פרסם הנחיות חדשות לטיפול בהיפרגליקמיה וחמצת סוכרתית בחולים מאושפזים עם COVID-19, המטופלים בזריקות אינסולין.

 

המומחים מסבירים כי בחולים רבים עם סוכרת ואבחנה של COVID-19 איזון רמות הסוכר בדם מהווה אתגר מורכב, עם שינויים רבים בערכי הסוכר בדם וצורך במינונים גבוהים מאוד של אינסולין. קיים מחסור במשאבות למתן תוך-ורידי של אינסולין, הנדרשות גם למתן תכשירים יונוטרופיים ולכן יש לשקול את השימוש בפרוטוקולי אינסולין במתן תת-עורי או תוך-שרירי.

 

המומחים כוללים פירוט נרחב אודות מינוני אינסולין במתן תת-עורי במקום אפשרות מתן קצב משתנה של מינוני אינסולין במתן תוך-ורידי כאשר משאבות אינסולין אינן זמינות וכאשר ערכי הסוכר בדם עולים על 216 מ"ג/ד"ל, אך אין עדות לחמצת סוכרתית או מצב היפרגליקמי היפראוסמולרי.

 

עם זאת, עצה זו אינה תקפה לחולים עם COVID-19 הגורם לעמידות אינסולין חמורה ומאושפזים ביחידות טיפול נמרץ.

 

עוד מופיעות הנחיות לטיפול בחמצת סוכרתית או מצב היפרגליקמי היפראוסמולרי בחולים עם COVID-19 תחת טיפול באינסולין במתן תת-עורי גם כן מיועדות למצבים בהם אין אפשרות למתן עירוי תוך-ורידי של אינסולין.

 

ההנחיות הללו אינן תקפות לנשים הרות או במקרים בהם תמונה מעורבת של חמצת סוכרתית/מצב היפרגליקמי היפראוסמולרי, חולים עם הפרעה מטבולית חמורה, תחלואה נלווית משמעותית, או הפרעה במצב הכרה.  במקרים אלו, על הצוות הרפואי לפנות לעזרת צוות מומחים לטיפול בסוכרת.

 

על-פי המלצות ה-NHS באנגליה, בכל בית חולים יש להקפיד על קיומו של צוות מומחים, עם הגדרת יועץ ראשי כל יום אשר יתאם את השירות ויהיה משוחרר מחובות קליניות אחרות בזמן זה. התפקיד כולל תיאום כלל השירות מחדר המיון ודרך שיתוף פעולה עם מומחים אחרים.

 

ההנחיות כוללות גם דף עם מידע נרחב עבור החולים, כולל עצה להישאר בבית, הוראות לטיפול תרופתי, בידוד עצמי, הגנה, ביקורים בבית החולים ובמרפאות, צורך בייעוץ רפואי דחוף ופניה לבית חולים.

 

מתוך הנחיות ה-Diabetes UK

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<