הודעות אירגונים

לא רק מכוניות ...טויוטה מציגה רובוטים מסדרת Partner Assist לשיקום רפואי בהליכה ובשווי משקל

29/05/2014

חברת טויוטה העולמית הודיעה על חידושים ברובוטים לאימון בהליכה ולשמירת שיווי המשקל (Walk Training Assist ו-Balance Training Assist), שעליהם הכריזה לראשונה בשנת 2011 כחלק מסדרת Toyota Partner Robot. החברה יצרה דגמים חדשים ומשופרים למחקר קליני, המיועדים לסייע בתהליך השיקום של אנשים שנפגעו ממחלה או פציעה ומתקשים בהליכה או בשמירה על שיווי משקל.

 

כדי להעניק חופש תנועה לכל האנשים, טויוטה שמה לה למטרה להכניס לשימוש מסחרי את הרובוטים, המסייעים לאמן את המטופלים להליכה ושמירה על שיווי משקל (Walk Training Assist ו-Balance Training Assist) בזמן קצר ככל האפשר. החברה תספק את הדגמים לצורך מחקר קליני ל-20 מוסדות רפואיים, שכל אחד מהם ישתמש בהם החל מסתיו 2014 ואילך.

 

הדגמים למחקר קליני נמצאים בפיתוח החל משנת 2007 בשיתוף בית החולים האוניברסיטאי Fujita בטויואקה (Toyoake) אשר במחוז אייצ'י , יפן. בדיקות שהחלו בשנת 2011 בשיתוף עם מתקנים רפואיים שונים, נועדו לייעל את תפקוד הרובוטים על בסיס תיאוריית הלמידה המוטורית ולהפוך את הרכבתם לקלה יותר, לצד שיפורים משמעותיים בהתאמתם לסביבת השיקום.

 

טויוטה תציג את הדגמים החדשים המיועדים למחקר קליני בכנס השנתי ה-51 של האגודה היפנית לרפואה שיקומית, שיתקיים מ-5 עד 7 ביוני 2014 במרכז הקונגרסים של נאגויה.

 

שם הרובוט

Walk Training Assist

Balance Training Assist

מאפיינים

·    מספק תמיכה משלבי השיקום הראשונים לתרגול ההליכה הטבעית עבור אנשים שאינם מסוגלים ללכת בגלל שיתוק של הגפיים התחתונות.

·    הרובוט המורכב על הרגל המשותקת מסייע למשתמש להניף את הרגל בתנועה קדימה וליישר את הברך, תוך שהוא תומך במשקל הגוף.

 

·    מסייע לאנשים שאינם מסוגלים לשמור על שיווי משקל על ידי שיקום שוטף ומהנה, בעזרת מצגת בסגנון של משחק וידאו המונעת שעמום בעת התרגול.

·    בעזרת טכנולוגיה דו-גלגלית הפוכה של הרובוט Winglet, המשמש ככלי תחבורה אישי, התנועות קדימה/אחורה וימין/שמאל מקושרות לדמות במשחק הווידאו.

שינויים עיקריים

·    המתקן המורכב על הרגל מצויד במנגנון הרמה להפחתת הנטל של משקל הרובוט על המשתמש.

·    רמת הסיוע שמספק הרובוט משתנה בהתאם לרמת השיקום של המשתמש.

·    זווית המפרקים ונתוני הליכה נוספים מנוטרים על ידי המערכת כדי לתת למשתמש משוב בזמן אמת על מצב ההליכה באמצעות וידאו ואודיו.

·    מנגנון חדש מקצר את תהליך ההרכבה.

·    שלושה מצבי משחק (טניס, סקי ורודיאו) מאמנים את המשתמש להרים את מרכז הכובד של הגוף (קדימה/אחורה ושמאל/ימין) ולשמור על שיווי משקל.

·    רמת הקושי מוגדרת אוטומטית בהתאם לרמת השיקום של המשתמש ביחס לפונקציות שיווי המשקל.

מידות

רוחב: 1,255 מ"מ, אורך: 2,560 מ"מ,

גובה: 2,345 מ"מ,

רוחב: 1,935 מ"מ, אורך: 1,860 מ"מ,

גובה: 2,350 מ"מ,

 

 

 

תמונות

 

 

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<