חדשות

הבדלים בין ציפיות מטופלים ומנתחים לאחר ניתוח בשל סכיאטיקה (Spine)

25/06/2019

 

במאמר שפורסם בכתב העת Spine מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, המדגישות את ההבדלים בין מנתחים ומטופלים בכל הנוגע לתוצאות ניתוח להקלה על סכיאטיקה, בפרט באשר לפרוגנוזה ושינויים בפעילות.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים להשוות את הציפיות של מטופלים ומנתיחים והבנת הסיכונים והתועלת של ניתוח דה-קומפרסיה של עמוד השדרה להקלה על סכיאטיקה לאחר פגישת ייעוץ. הם השלימו מחקר תיאורי איכותי שכלל 12 מבוגרים שהיו מועמדים לניתוח דה-קומפרסיה של עמוד השדרה המותני.

 

מהנתונים עולה כי מרבית החולים היו שבעי רצון מהייעוץ למרות הבנה מוגבלת של אופן הניתוח. החוקרים זיהו הבדלים בין הציפיות של המטופלים לפני הניתוח והבנת המידע שניתן להם מהמנתח ובין האמונות של המנתחים והמידע שהעבירו למטופלים. המנתחים והמטופלים לא הסכימו על כמות המידע הנדרש אודות שינויים בפעילות לאחר הניתוח והתוצאות בטווח הארוך בכדי לקבל החלטה אם להמשיך או לא בהתערבות הניתוחית, כאשר החולים היו מעוניינים לקבל מידע נוסף.  כתוצאה מכך, עבור מרבית החולים, הליך קבלת ההחלטות נמשך מעבר למידע שניתן להם מפי המנתח וכלל איסוף מידע מבני משפחה, חברים, רופאי משפחה ורשת האינטרנט.

 

החוקרים כותבים כי מאחר ומידע אודות הציפיות לאחר-ניתוח חשוב למטופלים בכדי לבחור אם מעוניינים בהתערבות הניתוחית, המחקר מספק הנחיות לשיפור אופן קבלת ההחלטות במקרים של סכיאטיקה, אשר עשויות לשמש גם לניתוחים אלקטיביים אחרים.

 

Spine. 2019;44(10):740-746

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<