חדשות

משרד הבריאות מעדכן את ההנחיות בנוגע לוירוס הקורונה, בעולם נרשמת ירידה במספר המקרים הפעילים

23/02/2020

מאת מערכת אי-מד

משרד הבריאות מפרסם היום את הודעת העדכון הבאה הנוגעת לקורונה וירוס:

מצורף פירוט מלא של החלטות וכן של מקומות מדוייקים יותר.

 
בעקבות האירועים האחרונים התקבלו מספר החלטות:

1.     כל מי שהיה במגע עם הקבוצה הצליינית מחויב לבידוד בית עד שיחלפו 14 יום ממועד המגע האחרון עם הקבוצה.

2.     בנוסף – כל מי שהיה בדרום קוריאה או יפן ב-14 יום האחרונים – חייב להיות בבידוד בית עד שיחלפו 14 ימים ממועד עזיבתו את המדינות האמורות, זאת בנוסף לשבים מסין, הונג קונג, מקאו, סינגפור ותאילנד.

3.     החל מהיום נמנעה כניסתם של מי שאינם תושבי או אזרחי ישראל ואשר שהו בדרום קוריאה ב14 הימים טרם הגעתם לישראל. החל מיום שני תכנס הנחיה זו לתוקף גם עבור המגיעים מיפן.

4.     בנוסף, מי שהיה בטאיוון, איטליה או אוסטרליה ב-14 הימים האחרונים ומפתח תסמינים  של מחלה, צריך להיבדק בהתאם להנחיות המפורטות באתר משרד הבריאות.  


 
בנוגע לדיווח מדרום קוריאה אודות  9 תיירים מקבוצה ששהתה בישראל בין התאריכים 8.2-15.2 ושאובחנו כחולים בקורונה לאחר חזרתה לדרום קוריאה.

החקירה האפידמיולוגית לאיתור המגעים של קבוצה זו בישראל ממשיכה.

משרד הבריאות מבקש להנחות את הציבור בישראל, להלן :

1.     כל מי שהיה במגע הדוק (במרחק של פחות משני מטר ולמשך 15 דקות לפחות) עם חברי הקבוצה בהתאם למועדים והמקומות אשר יפורטו להלן מתבקש להכנס לבידוד בית למשך 14 ימים מאז המגע האחרון עם הקבוצה ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד כל הבריאות 5400*.


כמו כן במידה ומתפתחים סימני מחלה (חום מעל 38, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים), יש לפנות לעזרה רפואית בהתאם להנחיות משרד הבריאות באתר תוך הודעה מראש ועל פי ההנחיות של המשרד. 


2.     כל מי שהיה במקומות ובזמנים הרלוונטיים שיפורטו להלן אך ללא מגע הדוק, לא נדרש להכנס לבידוד אך מתבקש להיות ערני לגבי סימני מחלה (חום מעל 38, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים).

במידה ומתפתחים תסמינים יש לפנות לעזרה רפואית בהתאם להנחיות באתר המשרד. 

 

במשרד הבריאות מוסיפים כי עם התקדמות החקירה האפידמיולוגית נפרסם רשימת מקומות מפורטת יותר בהן שהתה הקבוצה.

 
באתר המשרד בקישור זה ניתן למצוא את הרשימה המפורטת של מקומות וזמני שהייה של קבוצת התיירים מדרום קוריאה.
 
עד כאן הודעת המשרד.
 מבחינת המצב העולמי, ביממה האחרונה נוספו עוד 978 מקרים חדשים (כמות זהה כמעט למספר המקרים החדשים בשלושת הימים האחרונים). כמות המקרים הפעילים (סך המקרים פחות מקרי התמותה וההחלמה) עומדת כעת על 53,541 מקרים, ירידה מול כמות השיא של המקרים הפעילים ב-17/2 עם 58,747 מקרים פעילים.
 
 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני