חדשות

אמצעי חדש משפר את מהירות ההליכה (מתוך אתר Medscape)

16/05/2021

 

מהנדסים מאוניברסיטת סטנפורד בחנו אב טיפוס של תומך הליכה חדש שנועד לסייע בהנעת הרגל כולה, המונח סביב השוק ונכנס לתוך נעל ריצה במטרה לסייע בהנעה יעילה יותר של הקרסוליים ומצאו כי פיתוח זה הוביל לשיפור ניכר במהירות ההליכה בהשוואה לקצב ההליכה הרגיל.

 

ליאונרדו דה וינצ'י בחן את החשיבות של הקרסול בתנועה של בני אדם ושילב את העניין שלו באנטומיה עם היכולת האומנותית שלו לצייר את מבנה כף הרגל והקרסול לפרטי פרטים, דבר אשר סייע לעצב את המדע כיום.

 

עד שנת 2014, המעבדה בסטנפורד כבר פיתחה את אב הטיפוס הראשון המותאם לקרסול, אשר סלל את הדרך לפיתוח המהדורה האחרונה של תומך הליכה עם שיפור מהירות ההליכה של המשתמשים במוצר.

 

בעוד שמוצרים אחרים מתמקדים בתמיכה בברך, החוקרים התמקדו בחשיבות חיזוק הכיפוף והדחיפה של הקרסול, אשר משפרים את יעילות ההליכה.

 

עם זאת, המפתחים מבהירים כי יידרש עוד זמן לא קצר עד שהמוצר יהיה זמין לשימוש. אב הטיפוס מחובר לחלקים גדולים המסייעים בתנועה והרמת הקרסול מהקרקע , כך שבשלב זה מדובר בהתקן לא נייד. עם זאת, מדובר בצעד קדימה ובמוצר בכל מאפיינים מתקדמים יותר.

 

המחקר הנוכחי נערך ב-10 מבוגרים צעירים ובריאים, בהם חל שיפור של 42% במהירות ההליכה, בהשוואה לקצב ההליכה הרגיל שלהם. בשלב הבא, המהנדסים יגייסו משתתפים עם קשיי הליכה, בניגוד לצעירים הבריאים שנכללו במחקר הנוכחי. הם מתעניינים במיוחד בהשפעה האפשרית של המערכת על ההליכה של קשישים.

 

סביר להניח כי המוצר החדש יסייע לאלו היכולים לשמור על שיווי המשקל בהליכה ורק זקוקים לעזרה להליכה מהירה יותר. החוקרים מתרגשים מהאפשרות כי יום אחד המערכת תסייע לחולים הסובלים מבעיות נוירולוגיות והפרעות בניידות. עד אז, הם מתמקדים בעבודה על מהירות ההליכה.

 

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<