הרצאות מצגות

פרופ' פרופ' ריצ'רד דקהוזין בכנס ההשקה של פלוטיפורם: ''משאף חשוב ביותר הנותן מענה לחולי אסתמה''

29/01/2014

מאת מערכת אי-מד (על בסיס הודעת חברת רפא)

אמש התקייםכ כנס ההשקה של פלוטיפורם, משאף משולב המכיל FLUTICASONE PROPIONATE ו-FORMOTEROL FUMARATE DIHYDRATE .

פרופ' ריצ'רד דקהוזין, ראש המחלקה למחלות ריאה באוניברסיטת רדבורד בהולנד הנחשב לבין מובילי רופאי הריאות באירופה אשר הגיע השבוע במיוחד לישראל כדי להשתתף בפאנל של איגוד רופאי המשפחה והאיגוד הישראלי לרפואת ריאות אמר בכנס כי: "מדובר בהתקדמות משמעותית בתהליך הטיפול של חולי האסתמה המתאפשר בזכות המשאף בעל השילוב הייחודי. שנים רבות חיכו בעולם הרפואה למשאף בעל נוחות שימוש לחולים ועובדה זו הופכת את פלוטיפורם למשאף חשוב ביותר הנותן מענה לחולי אסתמה. עיצוב המשאף החדשני מעודד התמדה בשימוש והוא מתאים לכל חולה אסטמה אשר זקוק לטיפול תרופתי משולב ומשתמש כיום בונטולין. מסקר טלפוני שערכנו בקרב חולי אסטמה בהולנד הסתבר שרק 5% נמצאים במצב של שליטה במחלה והשאר לא. אני מעריך שבישראל המצב דומה שכן רופאים בהולנד ובישראל מתמודדים עם חולי אסטמה שאינם מאוזנים. אני מאמין שאנחנו כרופאים יכולים לעשות יותר למען החולים שלנו. בחיים האמתיים חולים טועים פעמים רבות בשימוש ולעיתים מוותרים לחלוטין על השימוש. המשאף החדש מציע בטיחות גבוהה, מיטבית ומוכחת, יוצר הבדל עצום ומעודד שימוש קל ונכון ומבטיח שהחולים ידעו בדיוק מתי התרופה בו נגמרת. יתרה מכך, בעת השימוש במשאפי האבקה הקיימים היום, החולים צריכים להפעיל כוח שאיפה גבוה יחסית. עם פלוטיפורם נדרש לחולה מאמץ קטן".

עוד מוסיפה רפא בהודעה כי ממחקרים קליניים שנערכו בעולם בקרב למעלה מ – 2,000 מטופלים הוכח כי השילוב התרופתי במשאף החדש מעניק מענה חשוב ומשמעותי בשיפור תסמינים ותפקודי הריאות אצל חולי אסתמה. המחקרים הקליניים הוכיחו את בטיחותו ויעילותו במטופלים במגוון גילאים ורמות חומרה שונות של מחלת האסתמה. נמצא כי המשאף מהיר יותר באופן מובהק ביחס למשאף המשולב Fluticasone propionate/Salmeterol .

ע"פ הודעת החברה , יתרונות המשאף החדש כוללים:

1. שילוב חדשני וייחודי של  סטרואיד פוטנטי במיוחד  ומרחיב סימפונות שהוא מהיר כמו ונטולין ופעיל לאורך זמן.

2. פשוט לתפעול – מנגנון קל ונוח.

3. בעל מגוון מינונים.

4. בעל עיצוב מודרני, הכולל קורא מנות הפונה למטופל ובולט, מקודד לפי צבעים.

5. אינו דורש כוח שאיפה גבוה, בעל אחוז חלקיקים קטנים גבוה (אחוז גבוה של חלקיקים קטנים במשאף חשוב לפיזור הרצוי בדרכי הנשימה השונות)

 

רפא מוסיפה כי המשאף אושר לאחרונה על ידי סוכנות התרופות האירופאית ה- EMEA , הוגש והוכלל בסל שירותי הבריאות לשנת 2014 לטיפול באסתמה וזמין בכל קופות החולים לחולים מגיל 12 ומעלה. המשאף מיוצר על ידי חברת Mundipharma ומשווק בישראל על ידי חברת רפא.

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<