חדשות

מרבית הרופאים בארצות הברית מאושרים מהחיים האישיים שלהם מחוץ למקום העבודה (מתוך אתר מדסקייפ)

12/01/2019

 

מרבית הרופאים שלקחו חלק בסקר חדש בארצות הברית אודות חייהם מחוץ למקום העבודה, דיווחו כי הם מאושרים מהחיים האישיים שלהם, כך עולה מדו"ח Lifestyle and Happiness מטעם אתר Medscape. למעלה ממחצית מהנשאלים דיווחו כי היו מאושרים או מאושרים מאוד, מעט למעלה ממחצית מאלו שדיווחו על תחושות קודמות בסקר השנתי הקודם.

 

הסקר כלל תגובות מ-15,069 רופאים מ-29 התמחויות שונות, אשר נשאלו בין 27 ביולי ועד 16 באוקטובר, 2018.  

 

ריאומטולוגים הובילו את הרשימה לפי התמחויות, כאשר 65% מהנשאלים דיווחו כי היו מאושרים מהחיים מחוץ למקום העבודה, לאחריהם רופאי אא"ג (65%), אנדוקרינולוגים/רופאי סוכרת (59%) ורופאי ילדים (58%). תוצאות אלו שונות מאלו שדווחו בשנה הקודמת, אז מומחים לאלרגיה, רופאי עור, רופאי רפואה דחופה ורופאי עיניים הובילו את הרשימה.

 

מצד שני, נוירולוגים היו הכי פחות מאושרים מהחיים האישיים (45% דיווחו כי היו מאושרים), לאחריהם מומחים למחלות זיהומיות (46%), קרדיולוגים (47%) ופתולוגים (47%).

 

מקבץ שאלות התמקד בהערכה העצמית של הרופאים והנתונים העידו כי שיעורי ההערכה העצמית היו דומים בקרב רופאות ורופאים, כאשר אלו היו בדרגה נמוכה מאוד, נמוכה, או ממוצעת; עם זאת, שיעורי הערכה עצמית גבוהה או גבוהה מאוד היו גבוהים יותר בגברים.

 

בקרב מנתחים פלסטיים תועדו השיעורים הגבוהים ביותר של הערכה עצמית גבוהה (73%), לאחריהם הופיעו ברשימה אורולוגים (68%). אלו עם ההערכה העצמית הנמוכה ביותר היו מומחים למחלות זיהומיות (47%) ואחריהם אונקולוגים (48%).

 

רק 4% מהנשאלים דיווחו כי המקצוע שלהם השפיע לרעה על ההערכה העצמית שלהם. רוב גדול (80%) דיווחו כי למקצוע הייתה השפעה חיובית או חיובית מאוד על ההערכה העצמית.

 

מרבית הנשאלים היו נשואים (81%), או התגוררו עם בן/בת זוג (4%). מבין אלו שהיו נשואים, 52% תיארו את חיי הנישואין שלהם כטובים מאוד, 32% תיארו אותם כטובים ו-12% תיארו את חיי הנישואין שלהם כסבירים. מספר זה לא היה שונה משמעותית בין גברים ונשים.

 

בקרב רופאי אא"ג תועדו השיעורים הגבוהים ביותר של חיי נישואין מאושרים (67%), לאחריהם מנתחים פלסטיים (64%) ואורולוגים (64%). בקרב פסיכיאטרים תועד השיעור הנמוך ביותר (45%).

 

אמונה דתית או רוחנית הייתה נפוצה במרבית הרופאים (70%), כאשר 24% דיווחו כי לא החזיקו באמונות דומות ו-6% העדיפו לא להשיב לשאלות אלו.

 

באשר לחופשות, מעט למעלה משליש מהרופאים (34%) דיווחו כי לקחו עד שבועיים חופשה בשנה, כאשר 6% מהרופאים לקחו פחות משבוע חופש בשנה.  לשם השוואה, אמריקאים לקחו בממוצע 17 ימי חופשה במהלך שנת 2017.

 

מתוך אתר מדסקייפ

 

הערת מערכת:

מדובר בסקר שנערך בקרב רופאים בארצות הברית ויהיה מעניין מאוד לראות אם הדברים דומים גם בישראל.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני