חדשות

האם נתוני השפעת באוסטרליה מעידים על עונת שפעת חמורה בחורף הקרוב ? (ישראל היום, עמותת מדעת)

13/08/2019

מאת מערכת אי-מד

ע"פ דיווח השבוע ב"ישראל היום" על בסיס היקף התחלואה בשפעת בעונת החורף הנוכחית באוסטרליה , התחזית היא לעונת שפעת קשה בחצי הכדור הצפוני, לרבות בישראל.

עונת השפעת באוסטרליה מהווה כידוע גורם חיזוי לעוצמת וחומרת השפעת בחצי הכדור הצפוני.  ע"פ הדיווחים המגיעים מאוסטרליה שיא התחלואה התרחש כחודשיים לפני המועד הממוצע הרב־שנתי, וכך גם לגבי מספר מקרי השפעת המאומתים מעבדתית שהיה הגבוה ביותר בחמש עונות החורף הקודמות למעט 2017. 

מהדיווח בישראל היום עולה גם שהכיסוי החיסוני לזני השפעת הפעילים כעת באוסטרליה לא היה מלא, ושזן אחד לא כוסה כלל ע"י החיסונים הנוכחיים.

בעקבות דיווח זה אדוה לוטן מנכ"לית "עמותת מדעת" מוסרת שנכון לדו"ח האחרון שהופק באוסטרליה נראה כי למרות השינויים בזנים, עדיין רוב הזנים המסתובבים הם הזנים שמכוסים על ידי החיסון.

כמו כן, היא מוסיפה שיש לזכור כי גם כאשר החיסון לא קולע לכל הזנים, הוא עדיין מועיל באחוזים משמעותיים. בנוסף היא מציינת ש"לצערנו דווקא על רקע התחזיות האלו השנה צפוי עיכוב בקבלת חיסוני השפעת. ש להקפיד להתחסן בהקדם האפשרי כדי להפחית ככל הניתן את התפשטות המחלה ולמנוע סיבוכים ותמותה, בעיקר לאוכלוסיות הרגישות."

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<