חדשות

עדויות חדשות תומכות בתועלת של Reslizumab לטיפול באסתמה עמידה לטיפול (J Allergy Clin Immunol Pract)

07/11/2019

 

לטיפול תוך-ורידי ב-Reslizumab (סינקאייר) תועלת בחולים עם אסתמה תלויה בטיפול פומי בקורטיקוסטרואידים, שאינה מאוזנת היטב, כך עולה מתוצאות ניתוח פוסט-הוק שפורסמו בכתב העת Journal of Allergy and Clinical Immunology: In Practice.

 

החוקרים השלימו ניתוח פוסט-הוק של נתונים משני מחקרים גדולים קודמים אודות 953 חולים בגילאי 12-75 שנים עם אסתמה שאינה נשלטת היטב, בדרגה בינונית-עד-חמורה. מבין אלו, 477 חולקו באקראי לטיפול ב- Reslizumabו-476 לקבוצת פלסבו. הטיפולים ניתנו בזריקה כל ארבעה שבועות למשך 52 שבועות; 73 חולים (15%) בכל קבוצה נטלו טיפול פומי בקורטיקוסטרואידים בתחילת המחקר וכמחצית מהם נטלו גם טיפול במינון גבוה במשאפי קורטיקוסטרואידים.

 

לאחר שנה אחת, Reslizumab היה עדיף על פלסבו בכל תוצאי היעילות בחולים עם אסתמה תלויה בטיפול פומי בקורטיקוסטרואידים, עם שיפור גדול יותר מספרית בחולים התלויים בטיפול פומי בקורטיקוסטרואידים, בהשוואה לכלל האוכלוסיה.

 

בחולים תחת טיפול פומי בקורטיקוסטרואידים בתחילת המחקר, הסיכוי כי לא יפתחו התקף אסתמה לאחר 52 שבועות היה גבוה יותר משמעותית בקבוצת הטיפול הפעיל, בהשוואה לקבוצת הפלסבו (63.8% לעומת 35.7%).

 

למרות שמבחינה מספרית תועד שיפור גדול יותר בתפקוד הריאתי עם Reslizumab, הבדלים אלו לא היו מובהקים סטטיסטית.

 

בכלל האוכלוסייה ניתן מספר קטן יותר של מרשמים לטיפול סיסטמי בקורטיקוסטרואידים לכל מטופל ב- Reslizumab (248) לעומת פלסבו (480). באלו שכבר נטלו טיפול פומי בקורטיקוסטרואידים, שיעור המרשמים החדשים בקבוצת הטיפול הפעיל היה קטן במחצית, בהשוואה להיקף המרשמים שניתנו לחולים בקבוצת הפלסבו.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאים אלו מעידים על התועלת של Reslizumab בחולים עם אסתמה חמורה, התלויים בטיפול פומי בקורטיקוסטרואידים. עם זאת, הם מזהירים כי נדרשים מחקרים נוספים לאישור התועלת של טיפול תוך-ורידי ב- Reslizumab.

 

J Allergy Clin Immunol Pract 2019

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<