חדשות

הערכת יעילות ובטיחות טיפול משולש במשאף יחיד בחולי COPD (מתוך Int J Chron Obstruct Pulmon Dis)

30/12/2019

 

במאמר שפורסם בכתב העת International Journal of Chronic Obstructive Pulmonary Disease מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהם עולה כי בחולים יפנים עם COPD (Chronic Obstructive Pulmonary Disease) ולפחות התלקחות אחת בשנה האחרונה, לטיפול משולש במשאף יחיד הכולל Fluticasone Furoate/Umeclidinium/Vilanterol (FF/UMEC/VI) פרופיל סיכון-תועלת חיובי, בהשוואה לטיפול כפול במשאפים הכוללים FF/VI או UMEC/VI.

 

ממחקר IMPACT (Informing the Pathway of COPD Treatment) עלה כי משאף יחיד הכולל שלוש תרופות (FF/UMEC/VI) הפחית שיעור התלקחויות בדרגה מתונה/חמורה והביא לשיפור בתפקוד הריאתי והמצב הבריאותי, בהשוואה לטיפול כפול במשלב FF/VI או UMEC/VI בחולים עם COPD סימפטומטי והיסטוריה של התלקחויות נשימתיות. כעת בחנו החוקרים את היעילות והבטיחות של משאף יחיד הכולל משלב של שלושה מרכיבים פעילים בחולים מיפן.

 

מחקר IMPACT היה מחקר אקראי, כפל-סמיות, רב-מרכזי, שארך 52 שבועות וכלל חולים בגילאי 40 שנים ומעלה עם COPD סימפטומטי ולפחות התלקחות אחת בדרגה מתונה/חמורה בשנה האחרונה. תוצאי הסיום כללו את השיעור השנתי של התלקחויות בדרגה מתונה/חמורה תחת-טיפול (התוצא העיקרי), מרווח הזמן עד להתלקחות בדרגה מתונה/חמורה תחת הטיפול והשינוי מתחילת המחקר עד לאחר 52 שבועות במדד FEV1 הנמוכים ביותר, במדדי FEV1 לאחר מתן מרחיבי סמפונות, בשאלון St. George's Respiratory Questionnaire ובמדד COPD Assessment Test Score.

 

תת הקבוצה של החולים מיפן היוותה 4% בלבד (378 מבין 10,355) מכלל החולים באוכלוסיה לפי כוונה לטפל במחקר IMPACT. בתת הקבוצה של החולים מיפן, הטיפול במשאף שכלל FF/UMEC/VI הפחית את השיעור השנתי של התלקחויות בדרגה מתונה/חמורה תחת הטיפול בשיעור של 15%, בהשוואה לטיפול ב-FV/VI וב-36% בהשוואה לטיפול ב-UMEC/VI.

 

בהשוואה לשני הטיפולים האחרים, הטיפול המשולש הפחית את הסיכון להתלקחות בדרגה מתונה/חמורה, לווה בשיפור תפקוד ריאתי ובמצב הבריאות לאחר 52 שבועות.

 

ממצאים אלו עלו בקנה אחד עם התוצאות שתועדו בכלל אוכלוסיית המחקר לפי כוונה לטפל. לא תועדו סוגיות בטיחות חדשות בחולים היפנים, בהשוואה לכלל אוכלוסיית המחקר. היארעות דלקת ריאות הייתה גבוהה יותר עם הטיפול במשאף המשולש, בהשוואה לשני המשאפים האחרים.

 

Int J Chron Obstruct Pulmon Dis. 2019

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני