חדשות

עדויות נוספות תומכות במשלב Aclidinium Bromide ו-Formoterol Fumarate כטיפול אחזקה לחולי COPD (מתוך Expert Rev Clin Pharmacol)

17/02/2020

 

משאף Aclidinium bromide (אקלירה ג'נואייר)  ו-Formoterol Fumarate כולל משלב של תכשיר ממשפחת LAMA (long acting muscarinic antagonists) ותכשיר ממשפחת LABA (long acting beta agonists), הדגים פרופיל יעילות ובטיחות מצוינים כטיפול אחזקה בחולים עם מחלת ריאות חסימתית כרונית (Chronic Obstructive Pulmonary Disease, או COPD), כך עולה מנתונים מהספרות הרפואית.

 

אפשרויות הטיפול כנגד מחלת ריאות חסימתית כרונית התפתחו במהירות במהלך העשור האחרון ומרחיבי סמפונות בשיאוף החליפו לרוב את מרחיבי הסמפונות הפומיים לאור היעילות הגדולה יותר ופרופיל הבטיחות המצוין של מתן טיפול מקומי לריאות. לאחרונה הוסף לסל האפשרויות משלב במינון קבוע של שני מרחיבי סמפונות בעלי השפעה ארוכת-טווח. משפחות התרופות העיקריות לטיפול בחולים אלו כוללות את LAMA ו-LABA והן פועלות במסלולים שונים.

 

המשאף המשולב האחרון שהצטרף למכלול האפשרויות לטיפול באוכלוסיית החולים עם מחלת ריאות חסימתית כרונית כולל Aclidinium Bromide ו-Formoterol Fumarate משלב תכשיר ממשפחת LAMA ותכשיר ממשפחת LABA.

 

החוקרים השלימו חיפוש במאגרי PubMed, Cochrane Library ואתרי אינטרנט של היצרנים, במטרה לזהות את כל המחקרים האקראיים-מבוקרים להערכת תרופות אלו, אשר פורסמו עד ספטמבר 2019.

 

המומחים כותבים כי סביר להניח כי משאפים המשלבים תכשיר ממשפחת LAMA ותכשיר ממשפחת LABA ישמשו בעתיד כבסיס לטיפול תרופתי בחולים עם מחלת ריאות חסימתית כרונית בכל החולים, פרט לאלו עם מחלת הריאות בדרגה הקלה ביותר. לתרופות אלו פרופיל יעילות ובטיחות מצוינים כטיפול אחזקה למחלת הריאות. מחקרים העידו כי מתן משלב Aclidinium Bromide ו-Formoterol Fumarate פעמיים ביום הוביל לשיפור משמעותי בתפקוד הריאתי ולשיפור היכולת הגופנית, בהשוואה לפלסבו. אירועים חריגים של הטיפול דומים לאלו שתועדו עם משלבים אחרים של LAMA ו-LABA.

 

 

Expert Rev Clin Pharmacol. 2020;1–11.

 

 

הערת מערכת:

ההתוויה המאושרת ל-COPD בסל הבריאות 2020 של   Aclidinium bromide (אקלירה ג'נואייר)  הורחבה לאחרונה לאחר הסרת המגבלה של טיפול בחולים לפי FEV1 שווה או נמוך מ-%  70 במצב כרוני בנוסף להסרת המגבלה להתחלת הטיפול ע"י רופא מומחה ברפואת ריאות

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<