חדשות

משרד הבריאות מנחה את בתי החולים לאפשר למשפחות להיפרד מיקיריהן חולי קורונה שעל ערש דווי

24/08/2020

מאת מערכת אי-מד

להלן מכתב מאת ד''ר ורד עזרא, ראש חטיבת רפואה במשה''ב שנשלח היום למנהלי בתי החולים.

לכבוד

מנהלי בתי החולים

שלום רב,

הנדון: פרידה מחולי קורונה על ערש דווי

בעת האחרונה הגיעו אלינו מספר פניות ממשפחות של חולי קורונה על ערש דווי, בנוגע לאפשרות של פרידה מיקירם.

אציין כי חלק ניכר מבתי החולים מאפשרים פרידה כזו.

אבקש מכל בית חולים, שטרם מאפשר פרידה מבן משפחה על ערש דווי, לפעול על מנתלאפשר פרידה זו למשפחה המעוניינת בכך תוך שמירה על כללי הבטיחות והמיגון הנדרשים.

בברכה, ד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת הרפואה

בעקבות מכתב הזה פרסם בית חולים הדסה עין כרם את ההודעה הבאה:

פרופ׳ יורם וייס, מנהל בית החולים הדסה עין כרם:
״אנו מחזקים את דבריה של ראש חטיבת הרפואה במשרד הבריאות, ד״ר ורד עזרא ומעודדים את המשרד ללכת לקראת משפחות החולים גם בעקבות הדסה.


הדסה עין כרם היה בין בתי החולים הראשונים בישראל שאיפשר פרידה של בני משפחה מחולי קורונה על ערש דווי, עוד בגל הראשון של הוירוס. בהדסה קיים נוהל כתוב של נוכחות משפחה ליד חולים הנוטים למות וקיים הסדר שניתן יהיה להתפלל גם בשעת היציאה.


כעת קורא משרד הבריאות לכל בתי החולים לאפשר נוכחות משפחה ליד חולים אלה, ואנו מעידים כי הדבר אפשרי במיגון מלא ואף הכרחי למשפחות בשעות קשות אלה.

מתוך הבנה למצוקת המשפחות אשר יקיריהן מטופלים גם ביחידות טיפול נמרץ נשימתי, כשבני המשפחה רחוקים ונמצאים בחוסר וודאות, מערך שלם של צוותי רפואה, סיעוד ועבודה סוציאלית עומדים בקשר יומיומי עם המשפחות על מנת לעדכנן, ומעבר לכך אף מתאפשר קשר עם החולים באמצעים טכנולוגיים, כמו שיחות וידאו ועוד , לרבות קשר באמצעות מתנדבים השוהים ליד מיטת החולה.


המשפחות אשר שמחות לכל קשר, מודות על המאמץ ועל האנושיות הכרוכה באפשרות להיכנס להיפרד מיקיריהם ברגעים הקשים ביותר ולקיים מנהגיהם.

הדסה הינה גם הראשונה בארץ המפעילה מערך מתנדבים אשר החלימו מקורונה ובבדיקות נמצאה אצלם רמת נוגדנים גבוהה, המאפשרת להם להיכנס למחלקות הקורונה לשהות לצד החולים, כדי לסייע בטיפול בהם - להקשיב, להגיש לשתות או לאכול, לסייע  אפילו ברחצה ובכל דרך.
שרות זה מדהים באנושיותו וארגון ״יד אברהם״ אשר מרכז אותו, מקבל עוד ועוד פניות בכל יום ממחלימים המבקשים להתנדב למען החולים״.


בתמונה: שוקי המתנדב בפרוייקט הראשון בארץ ובעולם בהדסה - של מתנדבים מחלימי קורונה הנכנסים לסייע במחלקות לחולי קורונה. (צילום: דוברות הדסה)

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<