חדשות

המרכז למידע וידע במאבק בקורונה: לאור ניתוח מגמות התחלואה בחגים הקודמים יש לשקול צמצום אירועים ומספר סועדים בארוחות החג

24/08/2020

מאת מערכת אי-מד

על רקע נתוני ההדבקה והתחלואה בימים האחרונים, הכוללים ירידה של 1% בממוצע מאומתים חדשים שבועי, המשך התייצבות-עלייה קלה במספר החולים הקשים בשבוע האחרון סביב 408-411 (כפי שמוצג בתרשים שלהלן)

 

ותמונת התמותה היומית המראה ממוצע יומי של 12-18 בתקופה האחרונה, ובמצטבר 839 נפטרים (נזכיר שאת הגל הראשון סיימנו עם כ-300 נפטרים),

 

מציג היום המרכז לידע ומידע במאבק בקורונה את המגמות וההערכות לקראת חגי תשרי.

ע"פ ניתוח המרכז "עולה קשר ישיר בין מידת ההגבלות או העדרן בעת קיום החג לבין מגמות התחלואה בציבור החוגג בשבועות שלאחריו.

במסגרת זו, התקופה העוקבת לחג הפורים אשר נחגג ללא הגבלות נרחבות, לוותה בעליה חדה בתחלואה בקרב הציבור היהודי בלבד.

מנגד, פסח, יום העצמאות ול''ג בעומר התקיימו בתקופה בה הושתו הגבלות נרחבות ולאחריהם לא נרשמה עלייה בתחלואה. בחג השבועות, בו שב הציבור לקיים סעודות משפחתיות בהיקף מצומצם, נרשמה עליה מתונה בתחלואה, כפי שניתן לראות בתרשים שלהלן המוצג בדו"ח המרכז.

אירועים רבי משתתפים אשר מתקיימים במאפייני קרבה פיזית הינם מועדים להדבקה נרחבת ומייצרים מוקדי תחלואה.

מנהגי חגי תשרי, ביניהם סעודות משפחתיות גדולות, התקהלויות רבות משתתפים, תפילות וטקסים דתיים ציבוריים מהווים פוטנציאל ליצירת מוקדי הדבקה המוניים

לכן, לקראת חגי תשרי הקרובים מומלץ לשאוף לצמצם אירועים בעלי פוטנציאל הדבקה רחב ככל הניתן. במסגרת זו מומלץ לצמצם את מספר הסועדים בסעודות החג; ולקיים תפילות וסליחות בשטחים פתוחים ובמניינים קטנים. את כל זאת יש ללוות בהסברה ייעודית לציבור . "

לדו"ח המלא של המרכז למידע וידע 

הערת המערכת: ע''פ העקרונות (הנכונים לדעתנו) של תכנית ''הרמזור'' של פרופ' גמזו, גם ההנחיות בנוגע להתנהלות בחגים אמורות להיות בהתאם למצב התחלואה בכל יישוב. יש לקוות שעקרונות אלה אכן יישמרו ולא יכופפו בשל לחצים פוליטיים של מפלגות חרדיות.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<