חדשות

מבוגרים המאושפזים בשל שפעת בסיכון מוגבר לאירועים קרדיווסקולאריים (Annals of Internal Medicine)

26/08/2020

 

במאמר שפורסם בכתב העת Annals of Internal Medicine מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי כ-12% מבין המבוגרים המאושפזים בשל שפעת אובחנו עם אירוע קרדיווסקולארי אקוטי.

 

מטרת המחקר הייתה לבחון את הסיכון לאירועים קרדיווסקולאריים אקוטיים ולזהות גורמי סיכון לאי-ספיקת לב חד ומחלת לב איסכמית חדה במבוגרים המאושפזים על-רקע הוכחה מעבדתית לזיהום בשפעת.

 

מחקר החתך כלל נתונים ממערכת Influenza Hospitalization Surveillance Network בארצות הברית, בעונות השפעת בין השנים 2010-2011 עד 2017-2018.

 

מבין 89,999 מבוגרים עם הוכחה מעבדתית לזיהום בשפעת, החוקרים אספו נתונים מהרשומות הרפואיות הממוחשבות של 80,261 משתתפים (גיל חציוני של 69 שנים), מהם 11.7% אובחנו עם אירוע קרדיווסקולארי אקוטי. האירועים הקרדיווסקולאריים הנפוצים כללו החמרת אי-ספיקת לב (6.2%) ומחלת לב איסכמית חדה (5.7%).

 

גיל מתקדם, שימוש בטבק, מחלה קרדיווסקולארית קודמת, סוכרת ומחלת כליות לוו כולם בסיכון מוגבר להחמרת אי-ספיקת לב ומחלת לב איסכמית חדה במבוגרים מאושפזים על-רקע שפעת.

 

לאור ממצאי המחקר קוראים החוקרים לרופאים להבטיח כי שיעורי החיסון לשפעת יהיו גבוהים, בפרט בקרב אלו עם מחלות כרוניות, במטרה להפחית את הסיכון לאירועים קרדיווסקולאריים אקוטיים על-רקע הזיהום הנגיפי.

 

Annals of Internal Medicine 2020

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<