חדשות

קיימת קורלציה בין היקף זיהומים אסימפטומטים בנגיף קורונה בילדים ובין ההיארעות הכוללת של הזיהום באוכלוסיה המקומית (JAMA Pediatr)

28/08/2020

 

בתקופה בה קיימים דיונים רבים בכל הנוגע להחלטה לשלוח את הילדים לבית הספר או לבחור בגישת למידה מרחוק, אחת השאלות המרכזיות היא כמה ילדים נדבקו בנגיף הקורונה ואינם מציגים תסמינים של הזיהום. מנתונים חדשים עולה קורלציה בין שיעורי הימצאות זיהומים אסימפטומטים בילדים ובין ההיארעות הכוללת של COVID-19 באוכלוסיה המקומית.

 

החוקרים בחנו את שיעורי הימצאות נגיף הקורונה ב-33,041 ילדים שהופנו לבדיקה שגרתית באפריל ומאי, כאשר בתי החולים המשיכו בטיפול רפואי וניתוחי אלקטיבי. בתי חולים השלימו בדיקת RT-PCR לנגיף הקורונה לפני ניתוח, ביקורים במרפאות, או אשפוזים לבית החולים.

 

בסך הכול, 250 ילדים נמצאו חיוביים לנגיף, עם שיעורי הימצאות כוללים של 0.65%. לאורך 25 אזורים גיאוגרפיים, שיעורי ההימצאות נעו בין 0% ועד 2.2%. בחלוקה לפי אזורים, שיעורי ההימצאות הגבוהים ביותר תועדו בצפון-מזרח ארצות הברית (0.90%) ובמערב התיכון (0.87); שיעורי ההימצאות היו נמוכים יותר במערב (0.59%) ובדרום (0.52%).

 

במטרה להבין את היקף המקרים הללו אל מול השיעורים הכוללים באוכלוסיה באותו אזור, החוקרים התבססו על מאגר הנתונים של אוניברסיטת ג'ון הופקינס אודות מקרים מאושרים של הדבקה בנגיף הקורונה לחישוב ההיארעות השבועית הממוצעת של COVID-19 בכלל האוכלוסייה בכל אזור גיאוגרפי.

 

מהנתונים עולה קורלציה בין היקף הזיהומים האסימפטומטים בנגיף בילדים ובין ההיארעות הכוללת של הזיהום באוכלוסיה המקומית, כאשר העדויות הצביעו על קשר הדוק בין שיעורי הימצאות זיהום אסימפטומטי בילדים ובין ההיארעות השבועית של COVID-19 באוכלוסיה הכללית במהלך תקופה של 6 שבועות במהלכה הושלמו מרבית הבדיקות של נבדקים ללא תסמינים.

 

החוקרים קוראים להשלים מחקרים נוספים במטרה לאשר כי זיהוי נגיף קורונה באוכלוסיה הכללית מנבא את שיעורי הימצאות הנגיף בילדים ללא תסמינים.

 

JAMA Pediatr. Published online August 25, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<