חדשות

על רקע שיא במספר הנדבקים (2576) והמתים אמש (20) קבינט הקורונה אישר דחיית פתיחת שנת הלימודים באזורים האדומים (הודעת משרד הבריאות ורה''מ)

01/09/2020

הודעה משותפת למשרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות

קבינט הקורונה אישר הערב (שני) פה אחד כי ביישובים המסווגים "אזור אדום", פתיחת שנת הלימודים תדחה, למעט בחינוך המיוחד ולנוער בסיכון. מוסדות אלה כוללים: בית ספר יסודי, בית ספר על יסודי, גן ילדים, צהרון, קונסרבטוריון ומרכז העשרה למחוננים.
ביום חמישי צפוי להתקיים דיון נוסף בקבינט בו ידונו בהגבלות נוספות על ערים אדומות. בהתאם לזאת, בערים שעליהן יוטלו סגרים - לא יפתחו הלימודים. על היישובים הנוספים המוגדרים גם כן כאזורים אדומים יתקיים דיון באשר למתווה לפתיחת שנת הלימודים.

התקנות יכנסו לתוקף באופן מיידי, כבר ממחר.
"השיקולים הבריאותיים מחייבים מניעת פתיחת שנת הלימודים באזורים אדומים, ועל כן, נוכח דחיפות העניין, מוצע לעשות שימוש בסעיף האמור ולקבוע כי התקנות יכנסו לתוקף באופן מיידי", נכתב בהחלטת הקבינט.

הערים האדומות:
  (1)  דאלית אל-כרמל;
  (2)  טירה;
  (3)  עין מאהל;
  (4)  עמנואל;
  (5)  כפר קאסם;
  (6)  עספיא;
  (7)  לקיה;
  (8)  בין ג'ן;
  (9)  מעלה עירון;
  (10)  אעבלין;
  (11)  כפר ברא;
  (12)  ג'לג'וליה;
  (13)  כפר עזה;
  (14)  אל-בטוף;
  (15)  כעביה-טבאש-חג'אג'רה;
  (16)  ג'דיידה-מכר;
  (17)  אום אל-פחם;
  (18)  ג'ת;
  (19)  טבריה;
  (20)  ביתר עילית;
  (21)  כפר כנא;
  (22)  רכסים;
  (23)  זמר;

הערת המערכת: ההחלטה הנכונה הזו על רקע  שיא במספר הנדבקים  (2576) והמתים (20) אמש והתייצבות על 437 חולים קשים (2% מכלל החולים הפעילים).  עדיין חסר לדעתנו בתכנית (הטובה) של פרופ' גמזו מרכיב חשוב : הגנה פעילה ופרו-אקטיבית על האוכלוסיות הנמצאות בסיכון גבוה (מעבר לתכנית המצוינת של מגן אבות ואימהות לדיירי המוסדות הסיעודיים) - בקהילה. מרכיב פעילות זה לא יפחית אולי משמעותית את המספרים של הנדבקים אך בהחלט עשוי להפחית דרמטית את מספר החולים הקשים, נתון בעל חשיבות רבה מאוד מבחינת כושר הספיגה של מערכת האשפוז.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<