חדשות

וי.בי.אל תרפיוטיקס מדווחת על גיוס חולה ראשון למחקר פאזה 2 מבוקר ורנדומאלי של VB-201 בחולי קורונה.

27/01/2021

  
•       COVID-19 הינה מחלה ויראלית בה חלק מהחולים הקשים מפתחים תגובה חיסונית קשה שמובילה לנזק לריאות, לרקמות נוספות, ואף עלולה להוביל למוות.
•       התא העיקרי שמוביל לנזק ברקמת הריאה הלב ורקמות נוספות הוא המונוציט, זהו התא עליו עובדת התרופה VB-201.
•       VB-201 הינה מולקולה אנטי דלקתית שמווסתת את פעילות מערכת החיסון. היא נבחנה עד כה בלמעלה מ-600 בני אדם, ועמדה ביעד המרכזי של מחקר פאזה 2 שבחן הפחתת דלקת בכלי דם. המחקר הנוכחי יבחן את יעילותה למנוע הידרדרות קלינית ולהפחית תמותה בחולי COVID-19 שמחלתם קשה.
•       VB-201 מציעה בידול מנגנוני מתרופות אחרות, ויש לה פוטנציאל להשפיע לא רק על התהליך הדלקתי בריאות של חולי קורונה, אלא גם על הסיבוכים של דלקת סיסטמית חריפה שפוגעת בכלי דם ובאיברים נוספים.
 
לדברי מנכ"ל החברה, פרופ' דרור חרץ: "בעוד שהחיסונים שפותחו כנגד COVID-19 מהווים התקדמות משמעותית במלחמה במגיפה, עדיין יש צורך חיוני בטיפולים חדשים לטובת החולים הקשים במחלה ברחבי העולם. מגבלות ייצור והצורך בשמירת החיסונים במקפיאים מיוחדים מגבילים את נגישות החיסונים באיזורים רבים בעולם, בו בזמן שאנו עדים להופעת מוטציות חדשות ואגרסיביות של הוירוס. יש קונצנזוס עולמי שמוכרחים להגדיל את הכלים הטיפוליים במחלה, גם לטיפול במגיפה הנוכחית וגם לטובת התפרצויות וירליות עתידיות. VB-201 היא תרופה בטוחה ולא יקרה הניתנת דרך הפה, ואנו מאמינים שהיא יכולה למלא את הצורך החיוני בטיפול בקורונה על ידי ריסון התגובה הדלקתית החריפה שמובילה לתמותה בחלק מהחולים הקשים".
"יש צורך באיזון עדין בין היכולת של הגוף להלחם בווירוס לבין התגובה הדלקתית החריפה שרואים בחולי קורונה. זה בדיוק מה שאנו מנסים להשיג בניסוי זה", אמרה ד"ר תמי רחמילביץ, סמנכ"לית לפיתוח קליני ב-VBL.

לדיווח המלא לחצו כאן.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<