חדשות

הנחיות קליניות למתן Remdesivir בחולים עם COVID-19 בדרגה חמורה (BMJ)

03/08/2020

 

במאמר שפורסם בכתב העת BMJ מספקים מומחים הנחיות קליניות לטיפול ב-Remdesivir בחולים עם אבחנה של COVID-19 בדרגה חמורה.

 

הניסיון לקבוע את מקומו של הטיפול ב- Remdesivir נבע מתוצאות מחקר ACTT-1 שפורסמו ב-22 במאי השנה בכתב העת New England Journal of Medicine. הטיפול ב- Remdesivir זכה להד תקשורתי עולמי כטיפול העשוי להיות יעיל במקרים של COVID-19 בדרגה חמורה. לאחר אישור שיווק מהיר בארצות הברית, התרופה כבר מצויה בשימוש קליני.

 

ההמלצות הנוכחיות הוכנו ע"י פאנל בינלאומי של חולים, רופאים ומתודולוגים, אשר התבססו על הסקירה שיטתית ומטה-אנליזה. הפאנל בחן את הסוגיות מנקודת המבט של החולים וכן נלקחו בחשבון שיקולים נסיבתיים, דוגמת הבדלים בזמינות משאבים בין מדינות ומערכות בריאות.

 

הסקירה השיטתית זיהתה שני מחקרים אקראיים עם 1,300 משתתפים והדגימה עדויות בדרגת ודאות נמוכה לפיהן Remdesivir עשוי להיות יעיל בקיצור משך הזמן עד לשיפור קליני ועשוי אף להפחית תמותה בחולים עם COVID-19 בדרגה חמורה. הטיפול ב- Remdesivir ככל הנראה חסר השפעה על הצורך בהנשמה מלאכותית וכן בעל השפעה מעטה, אם בכלל, על משך האשפוז.

 

פאנל המומחים קבע המלצה חלשה לשימוש ב- Remdesivir במקרים של COVID-19 בדרגה חמורה, לצד המלצה להמשך גיוס פעיל של חולים למחקרים אקראיים ומבוקרים לבחינת הטיפול התרופתי.

 

במאמר מסבירים הכותבים כי מרבית החולים עם COVID-19 בדרגה חמורה צפויים לבחור בטיפול ב- Remdesivir לאור האפשרות כי הטיפול עשוי לקצר את משך הזמן עד לשיפור קליני. עם זאת, לאור העדויות בדרגת וודאות נמוכה והעובדה כי הבדלים בגישות והעדפות עשויים להשפיע על ההחלטות אודות טיפול ב- Remdesivir, הפאנל בחר לקבוע המלצה חלשה עם תמיכה בהמשך השלמת מחקרים אקראיים להערכת Remdesivir.

 

The BMJ 2020

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<