חדשות

ד''ר שרון אלרועי בתדריך לתקשורת, בתשובה לשאלת e-Med : מתוך כ-1000 חולים קשים המאושפזים כיום בבתי''ח 180 קיבלו מנת חיסון אחת

12/01/2021

מאת מערכת אי-מד

בתדריך שניתן היום לתקשורת, השיבה ד"ר שרון אלרועי לשאלת e-Med כי כ-17% מהחולים הקשים החדשים הם אנשים שקיבלו מנת חיסון ראשונה, היינו מתוך למעלה כ-1000 חולים קשים המאושפזים כיום, 180 הם כאלה שהתחסנו (מנת חיסון אחת).

מהנתונים הראשונים העולים בישראל, מעריכה אלרועי שיעילות החיסון (לאחר מנה אחת למרבית המחוסנים) היא של כ-50% .

היא ציינה כי ועדת המעקב של חיסוני הקורונה תפרסם היום מידע עדכני לרבות בטיחות, יעילות (אם כי עדיין קשה להסיק מכיוון שמעט יחסית קיבלו כבר את מנת החיסון השניה) .

אלרועי הדגישה כי כל המידע יהיה נגיש לציבור לטובת שיפור השקיפות והפחתת חששות.

עוד הוסיפה כי ההסכם עם פייזר (לא כולל החלק המסחרי) יובא לידיעת הציבור והמידע שיועבר לפייזר הוא מידע אגרגטיבי על המחלה ללא זיהוי מטופלים.

באשר למדדים ליציאה מהסגר ייכנס בנוסף למקדם ההדבקה ומספר המאומתים הוא גם מספר המתחסנים, ובכל מקרה שמקדם ההדבקה יהיה מתחת ל-1.

באשר לעלייה במספר הנדבקים, הסבירה אלרועי שהעלייה היא בהתאם לתחזית המשרד, ונובעת משילוב של העדר שליטה במגיפה, ומהתפשטות הואריאנט האנגלי, שמתפשט בארץ במקומות רבים.

באשר לביצוע בדיקה אחת 5 ימים לאחר הסימפטומים במקום 2 כמקובל כעת , בהתאם להמלצת ה-CDC ובכדי להקטין העומס הרב על המעבדות,  הסבירה אלרועי שמטרת הבדיקה הראשונה היא לאתר במהירות רבה יותר אנשים שהיו במגע ולהכניסם לבידוד.

באשר למערכת החינוך, העובדה שהילדים עדיין אינם מתחסנים, תדרוש המשך לימודים בקפסולות וכניסה לבידוד במידה ותתגלה תחלואה במסגרת חינוכית, במקביל עדכנה אלרועי כי פייזר מתכננת להתחיל במחקרים בקבוצות גיל צעיר יותר.

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<