חדשות

האם מגפת הקורונה הובילה לעליה במקרי ממאירויות מתקדמות? (מתוך אתר Medscape)

29/03/2021

 

חודשים של סגר לאורך שנת 2020 הובילו לעצירת תכניות סקר נרחבות לזיהוי מחלות ממאירות בארצות הברית. בשלב מוקדם של מגפת הקורונה, ה-American Cancer Society פרסם המלצות כי אין מקום לפנות למרכז רפואי לצורך השלמת בדיקות סקר שגרתיות.

 

לדוגמא, בתקופה שבין מרץ ועד יוני בשנת 2020, שיעור חמש בדיקות הסקר הנפוצות לזיהוי מחלות ממאירות בבית החולים Massachusetts General Hospital בבוסטון ירדו ב-60-82%: בדיקת CT במינון נמוך, משטח Pap, קולונוסקופיה, בדיקת PSA (Prostate Specific Antigen) וממוגרפיה.

 

אונקולוגים ופתולוגים העלו את השאלה האם העצירה הנ"ל בבדיקות הסקר תוביל בסופו של דבר לתוצאות גרועות יותר בחולים עם ממאירויות אסימפטומטיות או נגעים טרום-ממאירים.  

 

באתר Medscape פתחו בסקר שנועד לבחון את ההשפעה של ההגבלות על בדיקות הסקר למחלות ממאירות לאורך השנה האחרונה על ההתייצגות הקלינית של המטופלים.

 

השאלות בסקר כוללות התייחסות לשאלה אם ההגבלות על-רקע מגפת הקורונה הובילו לעליה בשיעור החולים המאובחנים עם ממאירויות בשלבים מתקדמים, מהו שיעור חולי הסרטן החדשים שדיווחו כי לא השלימו את בדיקת הסקר בשנה שחלפה והאם הם מאמינים כי ההגבלות עקב מגפת הקורונה יסייעו בהבנה טובה יותר של הגישות לסקירה ו/ואו אבחון-יתר של מחלות ממאירות.

 

 

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<