חדשות

האיחוד האירופי תומך במתן חיסון כנגד נגיף הקורונה של חברת מודרנה לבני נוער (מתוך הודעת ה-EMA)

27/07/2021

 

החיסון כנגד נגיף הקורונה של חברת מודרנה עשוי להיות החיסון השני המאושר לשימוש במתבגרים באיחוד האירופי, בעקבות המלצה לתמוך באישור החיסון לבני נוער בגילאי 12-17 שנים.

 

מה-EMA (European Medicines Agency) נמסר כי השימוש בחיסון במתבגרים יהיה דומה לשימוש במבוגרים מעל גיל 18 שנים, כאשר החיסון הוביל לתגובת נוגדנים דומה לזו שתוארה במחוסנים בגילאי 18-25 שנים.

 

המומחים מסבירים כי חיסון ילדים הינו צעד חשוב להשגת חסינות עדר ולאור הופעת וריאנט דלתא המדבק מאוד של הנגיף. בחודש מאי נמסר מחברת מודרנה כי החיסון של החברה כנגד נגיף הקורונה בטוח ויעיל בבני נוער.

 

מה-EMA נמסר כי החיסון ניתן בשתי מנות במרווח של ארבעה שבועות, כאשר ההמלצה לאישור השימוש בחיסון בבני אדם מבוססת על מחקר שכלל 3,732 משתתפים.

 

מרבית הילדים עם COVID-19 צפויים לפתח תסמינים קלים, אם בכלל. עם זאת, ילדים עדיין בסיכון להתפתחות מחלה חמורה ועשויים להפיץ את הנגיף. 

 

תופעות לוואי נפוצות במתבגרים לאחר החיסון של חברת מודרנה דומות לאלו שתוארו במחוסנים מבוגרים יותר. עם זאת, מאחר ומדובר במחקר קטן יותר, המחקר לא הצליח לזהות תופעות לוואי נדירות חדשות, או להעריך את הסיכון לתופעות לוואי כמו דלקת שריר הלב ודלקת קרום הלב.

 

פרופיל הבטיחות הכולל של החיסון של חברת מודרנה שתואר במבוגרים אושר במחקר להערכת מתבגרים; מסיבה זו, ועידת CHMP (Committee for Medicinal Products for Human Use) קבעה כי התועלת של החיסון בילדים בגילאי 12-17 שנים עולה על הסיכונים.

 

דלקת שריר הלב ודלקת קרום הלב מופיעות ברשימת תופעות הלוואי האפשריות של החיסון, אך מדובר בתופעות לוואי נדירות עקב מתן חיסון רנ"א שליח של חברות מודרנה או פייזר.

 

מתוך הודעת ה-EMA

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<