חדשות

שיקולים שיש לקחת בחשבון בניתוחי רפרקציה בחולי גלאוקומה (Curr Opin Ophthalmol)

04/07/2017

 

למרות שגלאוקומה עדיין מהווה התווית-נגד יחסית לניתוח רפרקציה, מדובר בפרוצדורה בטוחה בחולים רבים עם טיפול בתר-ניתוחי ומעקב נכונים. התקדמות באמצעי אבחנה הובילו לאבחנה מוקדמת יותר של גלאוקומה ובעקבות זאת להתערבות בשלב מוקדם יותר. אלגוריתם אבחנתי והערכה קפדנית חשובים לטיפול בטוח בחולי גלאוקומה המיועדים לניתוח רפרקציה.

 

ברקע לסקירה מסבירים החוקרים כי לאור הפופולאריות של ניתוח רפרקציה ועליה בגיל החולים המשלימים פרוצדורות אלו, קיים צורך לעדכן את פרוטוקולי הטיפול במקרים אלו. הדבר חשוב במיוחד בחולים עם מחלות כרוניות מתקדמות, דוגמת גלאוקומה, לאור השונות באמצעי האבחנה והטיפול. בסקירה הנוכחית הם ביקשו לעדכן את הידוע אודות ניהול חולי גלאוקומה המיועדים או השלימו ניתוח לייזר.

 

מחקרים לאחרונה מצאו קשר בין עליה בלחץ תוך-עיני בזמן ניתוח יצירת מתלה ובין סיכון נמוך לסיבוכים אקוטיים, ויתרה מזאת, לא זוהו השפעות משמעותיות בטווח הארוך. טכנולוגיות מודרניות הובילו לשיפור היכולת להעריך נכונה לחץ תוך-עיני לאחר ניתוח רפרקציה, למרות שינויים לאחר-ניתוח בארכיטקטורה של הקרנית. יתרה מזאת, התקדמות בבדיקות הדמיה להערכה מבנית סייעו בזיהוי מוקדם יותר גם של נזק עצבי עדין.

 

Curr Opin Ophthalmol. 2017;28(4):310-315

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<