חדשות

עדכון קורונה יומי: המשך מגמת העליה בהדבקה מעלים החשש לסגר נוסף למרות יציבות/ירידה במספר החולים הקשים והעובדה שעיקר מקרי ההדבקה הם במגזר הערבי

29/11/2020

מאת מערכת אי-מד

על רקע המשך מגמת העלייה בהדבקה כפי שניתן לראות כאן בדו"ח היומי של המל"ל ובתרשימים שלהלן

כותבים מחברי הדו"ח כך :  "בשבוע האחרון - עלייה ברורה ועקבית במספר המאומתים החדשים ליממה, בממוצע שבועי. בשלושת הימים שלפני סוף השבוע - יותר מאלף נדבקים ליממה. גם אם חלק מהעלייה במאומתים נובע מהגדלת מספר הבדיקות היומי, הרי שאין בכך כדי להסביר את כולה.

בפתח השבוע החדש - מימוש ההקלות המתוכננות, בנוסף לאלו שיישומן כבר החל, צפוי להאיץ את רמת התחלואה בכלל המגזרים במדינה (ערבי, כללי, חרדי)."

בדו"ח נוסף שמפרסם היום המל"ל מוצגות אזהרות של מומחים מאירופה על חשש "להתפרצויות שעשויות להתרחש בשל הסרת מגבלות ושאננות ציבורית על רקע ההתקדמות בפיתוח החיסון . " 

האזהרות משאננות הן גם על רקע חג המולד המתקרב בעולם הנוצרי. המומחים מעריכים לכן אפשרות לגל שלישי שינבע מהשילוב של השאננות וההתקהלויות הכרוכות בתקופת החגים.

זה נכון כמובן גם לישראל, ונראה שהסבירות להטלת סגר שלישי לקראת חנוכה גדלה, לאור המגמות הנוכחיות העלולות אף להתגבר בשל ההקלות הנוספות עליהן הוחלט.

כדאי לציין שמבחינת מספר החולים הקשים תמונת המצב עדיין יציבה עם המשך מגמת ירידה מתונה כפי שניתן לראות כאן

כך שמבחינה זו, ובמידה ולא יחול שינוי משמעותי, אין עדיין רציונל או הצדקה להטלת סגר נוסף.  כמו כן עיקר מקרי ההדבקה כיום מתרחשים במגזר הערבי, ולכן יש לקוות שהצעדים הדיפרנציאליים שננקטים באיזורי ההתפרצות ישיגו את מטרתם וימנעו זליגה והתפשטות ההדבקה לשאר הארץ ולצורך בסגר כללי שאת נזקיו אנו כבר מכירים היטב.

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<