הודעות אירגונים

מרכז רפואי כרמל הראשון להשיק אפליקציית ניווט בתוך מבנה בית החולים.

06/03/2014

טכנולוגיית הניווט המתקדמת יוצאת מהרכבים ומגיעה למסדרונות בית - החולים .

לראשונה בישראל ביה"ח כרמל ואגף השירות ב'כללית' מציגים פיתוח מהפכני:

אפליקציית ניווט שתיקח אתכם בעזרת הסמרטפון היישר מהבית למיקום המדוייק של חדר המיון, לקומה הנכונה של מחלקת האשפוז ואם צריך אז גם לקפיטריה ולכספומט.

ד"ר חן שפירא מנהלת ביה"ח כרמל  "אין ספק כי מדובר בקפיצת מדרגה ברמת השירות למטופלים ולמבקרים. ההגעה המדוייקת למקום המבוקש, תחסוך למטופלים זמן יקר ותפחית את תחושת הבלבול והחרדה של מטופלים ומבקרים  הנובעים מקשיי התמצאות"  "

 

 

אם אתם מסתובבים  בבתי החולים סביר להניח שנתקלתם במסדרונות במשפחה שבאה מרחוק לבקר את הבן דוד המאושפז במחלקה פנימית ג' ולא מוצאת את המחלקה, או במטופל שמחפש את מכון הרנטגן כדי לעשות CT והולך לאיבוד בין קומות ביה"ח.

 

ממחקרים שנערכו ברחבי העולם עולה כי בעיית " איך להגיע " או כפי שהיא מכונה wayfinding טרם נפתרה ב 100% .

המחקרים מצביעים על כך כי מתחמים מסובכים, מסדרונות ארוכים ושילוט מורכב מהווים גורם שמעלה את החרדה בקרב חולים המגיעים לטיפול בעת משבר. המטרה היא לאפשר למטופלים ולמגיעים לביה"ח הגעה מדוייקת קלה ומהירה למקום אותו הם מבקשים וכן להקל על בעלי מוגבלויות.

בבדיקות שנערכו בבתי חולים בעולם נמצא גם כי 25% מהמבקרים פונים לקבל הוראות הכוונה בעמדות המודיעין למרות השילוט הקיים .

 

במרכז רפואי כרמל, הראשונים בישראל, ומהבודדים בעולם להשיק אפלקיציית ניווט חדשה בתוך מבנה בית החולים. המערכת פועלת בצורה דומה לתוכנת הניווט המוכרת WAZE ופותחה בהתאם  לדרישות הייחודיות והמותאמות לצרכי המבקרים בבתי החולים. היא ממקמת במדויק את המשתמש, בתוך מבנה בית החולים, באמצעות הסמרטפון שלו. המערכת הייחודית פורסת  בתוך הנייד את מפת ההתמצאות ומשלבת בה נקודות עניין מרכזיות, כמו שמות המחלקות או היחידות, מיקום המעליות, שם הקומה בה נמצא המטופל במעבר בין קומות וגם את מיקום הקפיטריה. את האפקליציה ניתן להפעיל כבר מהבית ולקבל הוראות הגעה לבית החולים למחלקה או ליחידה הנדרשת כבר מהחניה בבית והיא מתממשקת עם תוכנות הניווט WAZE ו google map.

 

ד"ר ורד שבדרון מנהלת מחלקת חדשנות באגף השירות ב'כללית' - "כדי לתת פתרון זמין, מהיר ונגיש חברנו לחברת M.L INDOOR NAVIGAION SYSTEM חברת בת של Spreo (http://www.spreo.co ) ומימשנו את הטכנולוגיה הייחודית למיקום וניווט כפתרון חדשני לבעיה. מערכת הניווט של החברה Wayfindr מנצלת תשתיות קיימות משולבות עם רכיבי הסמארטפון בכדי לספק פתרון מיקום וניווט מהבית ועד ליעד הסופי בתוך ביה"ח".

 

קרן מרום מנהלת השירות בכרמל אומרת כי " אפקליציית ניווט בתוך בית החולים מהווה מענה גם לבעיית איחורים לבדיקות ולטיפולים. אנשי הצוות הרפואי נתקלים, לא פעם, במטופלים אשר מגיעים באיחור לבדיקה או למחלקה הדרושה  בגלל קשיי התמצאות. אפליקצית הניווט תביא לחווית שירות טובה יותר ותביא לשיפור בשביעות הרצון ותחושת הבטחון של המטופלים והמבקרים בבית החולים".

 

באמצעות מערכת הניווט החדשה מטופל או מבקר הרוצה להגיע למחלקה או יחידה מסויימת בביה"ח, יכול להקליד לחלון הניווט את שם המחלקה או לבצע חיפוש קולי ותוכנת הניווט תיקח אותו בזמן קצר ובדיוק מרבי אל המעלית, הקומה והמסדרון הנכון, עד שיגיע ליעד המבוקש.

האפליקציה אינטראקטיבית ומפרטת נקודות ציון במהלך הניווט המחזקות את בטחון המשתמש כי הוא נמצא במסלול הנכון עד ההגעה ליעד .

האפליקציה תומכת ב 4 שפות: עברית, ערבית, אנגלית ורוסית והיא מושקת בשלב ראשון בגרסת אנדרואיד ובתוך זמן קצר תועלה גם בגרסת  לios לאייפון.

 

המערכת החדשה מאפשרת חיפוש יעד חכם ומשתמשת במילים נרדפות והיא מאפשרת מציאת שרותי נכים, עמדות שתיה ושרות וגם את משרד הקבלה.

באמצעות המערכת ניתן לשלוח את המיקום המדויק לחברים בדומה למיקומים המוכרים מאפליקציית הפייסבוק, וגם לשמוע באמצעות רמקול המכשיר או האוזניות את הוראות ההגעה לדרך באחת מ 4 השפות שתבחרו.

האפליקציה יוצרת שכבת מידע נוספת על מפת הניווט ומציגה באמצעות קליק בודד מידע נוסף על המחלקות כמו שעות ביקור או פרטים על טיפולים במחלקה.

ועוד גימיק קטן, אין צורך לחשוש שבני המשפחה או החברים ילכו לאיבוד בסבך המסדרונות בבית החולים:  האפליקציה החדשה מאפשרת למאושפזים בבית החולים לשלוח קישור במייל לבני משפחה וחברים עם המסלול מעודכן שיפתח להם בסמרטפון האישי שלהם ויוביל אותם היישר ובמדויק עד למיטת המטופל.

עוד בתוכנית הפיתוח, על גלויית הזימון לבדיקה או לניתוח  בביה"ח, יודפס ברקוד OR וע"י הסריקה שלו המערכת תוביל את המטופל ישירות למחלקה הנדרשת, ואם תרצו היא גם תעזור לכם לזכור היכן בדיוק החניתם את הרכב.

בית חולים כרמל מקבוצת 'כללית' בחיפה נבחר להיות הראשון בישראל ומהראשונים בעולם עבורו פותחה המערכת המתקדמת, ובימים הקרובים היא תושק לקהל הרחב.

 

מרכז רפואי  כרמל - ליידי דיויס  הוא אחד מ-14 בית החולים של ה'כללית' בכל רחבי הארץ.

'כללית' הינה ארגון הבריאות המוביל בישראל והשני בגודלו בעולם, המשרתת יותר מ- 4 מיליון לקוחות ב-1,300 מרפאות ומאות מכונים הפרוסים ברחבי הארץ.

אתר האינטרנט http://hospitals.clalit.co.il/hospitals/Carmel  והשירות הטלפוני  2700 * 

עומדים  לרשות הציבור 24 שעות ביממה למתן מענה לנושאים בריאותיים ולמידע כללי.

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<