חדשות

ההשפעה של אימון גופני על תחושות כעס (Med Sci Sports Exerc)

13/08/2019

 

במאמר שפורסם בכתב העת Medicine and Science in Sports and Exercise מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי פעילות גופנית אקוטית עשויה להפחית מצב רוח כועס ולהקל על הופעת כעס, אך אינו משפיעה על עוצמת הרגש.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי ידוע היטב כי פעילות גופנית עשויה להשפיע על מצב הרוח, אך אין מחקרים רבים להערכת ההשפעה של פעילות אירובית אקוטית על תחושות כעס. מטרת המחקר הנוכחי הייתה לקבוע את היקף ההשפעה של פעילות גופנית אקוטית על מצב רוח כועס ועל רגש של כעס.

 

מצב רוח כועס ותחושות כעס נבחנו ב-16 גברים אשר נחשפו למגוון סצנות המעוררות רגש לפני ואחרי 30 דקות של פעילות גופנית בעצימות בינונית עד גבוהה. החוקרים בחנו את מצב רוח כועס, כפי שנקבע לפי דיווח עצמי, תחושות כעס, כפי שנקבע לפי פעילות מוחית בעקבות חשיפה לאירוע ודיווח עצמי על עצימות הכעס.

 

מהנתונים עולה כי פעילות גופנית אקוטית הובילה להפחתת מצב רוח כועס ובהתפתחות מצב רוח כועס, אך לא השפיעה על עצימות תחושות הכעס או הקשר עם התגובה האפשרית לתמונות מעוררות-כעס בקרב גברים צעירים עם נטיה מוגברת לכעס.

 

החוקרים קוראים להשלים מחקרים נוספים להערכת המנגנונים בבסיס ההשפעה של פעילות גופנית במניעת התפתחות מצב רוח כועס, כולל הערכת השפעות אימון גופני כרוני על כעס.

 

Med Sci Sports Exerc. 2019;51(7):1451-1459

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<