חדשות

מחצית מהמבוגרים בארצות הברית ששרדו מחלה ממארת שותים אלכוהול (J Natl Compr Canc Netw)

12/01/2020

 

כמחצית מהאמריקאים עם אבחנה של ממאירות נוהגים לשתות אלכוהול, שיעור קטן יותר בהשוואה לאוכלוסיה הכללית, וכשליש שותים אלכוהול בהיקף יותר ממתון, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו בכתב העת Journal of the National Comprehensive Cancer Network.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי אלכוהול הינו גורם סיכון מוכח למספר ממאירויות ונקשר עם מספר תוצאות שליליות בחולי סרטן. עם זאת, אין נתונים רבים אודות שיעורי הימצאות ודפוסי צריכת אלכוהול בקרב מבוגרים ששרדו מחלות ממאירות. כעת התבססו החוקרים על נתוני סקר ה-National Health Interview Survey בין 2000-2017 להערכת שכיחות צריכת אלכוהול ודפוסי השימוש במבוגרים עם אבחנה של ממאירות.

 

מדגם המחקר כלל 34,080 משתתפים עם אבחנה ידועה של מחלה ממארת, 56.5% דיווחו כי נהגו לשתות אלכוהול בהווה, כולל 34.9% שדיווחו על צריכה יותר ממתונה ו-21.0% שדיווחו על אירועי שתיית אלכוהול מופרזת. גיל צעיר, היסטוריה של עישון והשלמת הסקר בשנים האחרונות לוו בסיכוי גבוה יותר לשתיית אלכוהול בהווה, בהיקף גדול ממתון ואירועי שתיית אלכוהול מופרזת. קשרים דומים תועדו כאשר החוקרים התמקדו במדגם של 20,828 שורדים שאובחנו לפחות חמש שנים לפני השלמת הסקר.

 

אבחנה של מלנומה, סרטן צוואר הרחם, סרטן ראש/צוואר וסרטן אשכים נקשרו עם סיכוי גבוה יותר לשתיית אלכוהול מופרזת, בהשוואה לאבחנה של מחלות ממאירות אחרות.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי מרבית המבוגרים ששרדו ממאירות מדווחים על צריכת אלכוהול בהווה, כולל תת-קבוצה של משתתפים ששתו אלכוהול בהיקף מופרז. מאחר ואלכוהול עשוי להשפיע לרעה על מחלות ממאירות, השכיחות הגבוהה של צריכת אלכוהול באוכלוסיה זו דורשת נקיטת אמצעים נוספים במטרה להפחית את צריכת אלכוהול.

 

J Natl Compr Canc Netw. 2020;18:69-79

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<