חדשות

חברת פייזר פנתה למנהל המזון והתרופות האמריקאי בבקשה לאשר אחסון חיסונים כנגד קורונה במקררים סטנדרטיים (מתוך הודעת חברת פייזר)

21/02/2021

 

חברת פייזר הגישה נתונים למנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration) לפיהם ניתן לאחסן בבטחה את החיסונים כנגד נגיף הקורונה במקררים סטנדרטיים. מהנתונים עולה כי החיסון יציב כאשר מאוחסן בטמפרטורה של בין 25- עד 15- מעלות צלזיוס, טמפרטורות מקובלות לאחסון חיסונים אחרים.

 

מחברת פייזר נמסר כי נערכו מאמצים רבים במטרה לבחון כיצד ניתן להביא לכך שהחיסון יהיה זמין יותר. מנהל המזון והתרופות האמריקאי יבחן את הנתונים ויקבע אם ניתן לשנות את התווית המצורפת לחיסון של החברה כנגד נגיף הקורונה. נכון להיום, התווית המצורפת לחיסון קובעת כי יש לאחסן את החיסון בטמפרטורה של בין 80- ועד 60- מעלות צלזיוס.

 

המטרה בשינוי תווית החיסון נועדה לאפשר אחסון של החיסון למשך שבועיים בטמפרטורה בין 25- עד 15- מעלות צלזיוס. החיסון של חברת מודרנה, שהינו החיסון החלופי היחיד המאושר ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי, נשלח ומאוחסן בטמפרטורות אלו.

 

במידה והסוכנות תאשר את אפשרות האחסון הנ"ל, אזי הדבר יאפשר לחברת התרופות ומרכזי חיסון גמישות רבה יותר באופן ניהול אספקת החיסונים. יש לציין כי כבר היום החיסון של חברת פייזר יכול להישמר במקרר סטנדרטי (בין 2 עד 8 מעלות צלזיוס) למשך עד חמישה ימים, כאשר לאחר מכן יש לתת את החיסון בטמפרטורת החדר.

 

מתוך הודעת חברת פייזר

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<