הודעות אירגונים

פרופ' ברוך ברנר מונה למנהל מרכז דוידוף- המרכז הכוללני לטיפול בחולי סרטן ולמחקר בבית חולים בילינסון

14/04/2013

 

פרופ' ברוך ברנר (47) מונה למנהל מרכז דוידוף – המרכז הכוללני לטיפול בחולי סרטן ולמחקר בבית חולים בילינסון בפתח תקוה השייך לשירותי בריאות כללית.

 

פרופ' ברנר, מבכירי האונקולוגים בישראל, שימש מאז שנת 2003 כמנהל היחידה לאונקולוגיה של מערכת העיכול במרכז דוידוף בבי"ח בילינסון. הוא נושא תואר פרופסור חבר קליני בפקולטה לרפואה ע״ש ״סאקלר״ באוניברסיטת תל אביב. במקביל לעבודתו בבילינסון, פרופ' ברנר מעורב מאד בפעילות מחקרית במסגרת הגוף האירופאי לטיפול ומחקר של סרטן (EORTC).

 

פרופ' ברוך ברנר למד רפואה בפקולטה לרפואה ע״ש ״סאקלר״ באוניברסיטת תל אביב. בשנת 2001 סיים התמחות באונקולוגיה במכון האונקולוגי בבי"ח בילינסון. כבר לקראת סוף התמחותו הוא נסע להשתלם באונקולוגיה של מערכת העיכול במרכז הסרטן ממוריאל סלואן-קטרינג בניו-יורק בארצות הברית, אחד ממרכזי הסרטן המובילים בעולם. לאחר סיום השתלמותו בניו-יורק, לקראת סוף שנת 2003, חזר ארצה והחל לנהל את היחידה לאונקולוגיה של מערכת העיכול במכון האונקולוגי בבילינסון. תחת ניהולו הפכה היחידה לאונקולוגיה של מערכת העיכול לאחת הגדולות בארץ מבחינת היקף פעילותה ולמובילה בתחום המחקרים המקוריים. מלבד שיתופם של חולים רבים במחקרים רב-מרכזיים בינלאומיים, היחידה מתאפיינת במגוון מחקרים מקוריים, הכוללים פיתוח של אפשרויות טיפוליות ואבחנתיות חדשניות ייחודיות, ושיתופי פעולה עם קבוצות מחקר מחו"ל ועם חברות ביוטכנולוגיה.

 

פרופסור ברנר נחשב כאחד מבכירי האונקולוגים בארץ בכלל וכן כאחד ממובילי הדעה המובילים בתחום האונקולוגיה של מערכת העיכול. הוא מוכר כבר-סמכא בשלבים המחקריים השונים של פיתוח תרופות ושיטות טיפוליות חדשות. בתחום זה הוא משמש כיועץ במספר ועדות של משרד הבריאות  ושל האגודה למלחמה בסרטן, וכן הינו מייעץ לחברות שונות מתחום הפרמצבטיקה והביוטכנולוגיה. הוא פרסם מעל ל-80 בכתבי עת מדעיים בתחום ועבודותיו הוצגו בכנסים מקצועיים רבים. 

 

פרופ' ברוך ברנר: ״אני שמח על האפשרות שניתנה לי לסגירת מעגל: הגעתי למכון האונקולוגי בבי"ח בילינסון בשנה השלישית ללימודי הרפואה כעתודאי, בגיל 21, ומאז לא נפרדתי ממנו, להוציא את שרותי הצבאי והשתלמות בחו"ל. אני מודע ונכון לאתגר הגדול העומד בפני: להצעיד את מרכז הסרטן הגדול והמוביל בישראל  ברמת השרות, הרפואה, החינוך והמחקר לעבר ההתפתחויות העצומות הצפויות בתחום  בשני העשורים הקרובים.״

 

פרופ' ברנר נשוי לאלינה ואב לדנה ולנועה.

 

על מרכז דוידוף:

מרכז דוידוף הוא המרכז הייעודי, הראשון מסוגו בישראל למניעה, לטיפול ולמחקר מחלות הסרטן.
המרכז מאגד את המכונים והמחלקות לאונקולוגיה ולהמטואונקולוגיה של שני בתי החולים בילינסון והשרון, המרכיבים את מרכז רפואי רבין, וכן שירותים נלווים רבים נוספים.
הקמת המרכז התממשה הודות לתרומתה הנדיבה של משפחת דוידוף.

המרכז הפך למודל מצוינות בקנה מידה לאומי ומשתווה למרכזים הרפואיים המובילים ביותר בעולם בתחום הסרטן והוא שותף מוביל במאמץ האינטנסיבי הכלל עולמי למיגור מחלת הסרטן ולקידום חזית רחבה של טכנולוגיות טיפול חדשניות ומחקר רפואי מתקדם.  

המרכז מאגד תחת קורת גג אחת את מכלול המרכיבים השונים המעורבים בטיפול בחולי הסרטן למיניהם ומשרת אלפי חולים אונקולוגיים והמטואונקולוגיים המגיעים מכל רחבי הארץ. במתחם זה מרוכזים כל הטיפולים וכן מחקרים רבים בתחום המחלות הממאירות והיחידה לרפואה משלימה.

במרכז דוידוף משתקפת תפיסת תכנון חדשנית של בית חולים, אשר בנוי ומנוהל תוך שימת דגש על פרטיותו ונוחיותו של החולה. במרכז תנאי אשפוז ייחודיים לרווחת החולה ובני משפחתו ברמה הגבוהה ביותר.

 

נמסר על ידי: ורד קויטל, דוברת

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<