חדשות

תוצאות מבטיחות ל-Ribociclib כנגד סרטן שד גרורתי (מתוך הכנס השנתי מטעם ASCO)

03/06/2019

 

במהלך הכנס השנתי מטעם ASCO (American Society of Clinical Oncology) ויפורסמו במקביל בכתב העת New England Journal of Medicine הציגו חוקרים את תוצאות מחקר MONALEESA-7, מהן עולה כי Ribociclib, הראשון ממשפחת מעכבי CDK4/6, הוביל לשיפור ניכר בהישרדות הכוללים של נשים צעירות עם סרטן שד גרורתי.

 

מחקר MONALEESA-7 הינו המחקר הראשון שהתמקד רק בנשים לפני-מנופאוזה (מתחת לגיל 59 שנים) עם סרטן שד מתקדם, אשר לא קיבלו טיפול אנדוקריני קודם. במסגרת המחקר, 672 נשים חולקו באקראי לטיפול פומי ב- Ribociclib או לטיפול-דמה. כל הנשים קיבלו גם טיפול אנדוקריני בדמות זריקת Goserelin, ואחד מבין שלושה טיפולים אנדוקריניים אחרים: Letrozole, Anastrozole או Tamoxifen.

 

לאחר חציון מעקב של 34.6 חודשים, 173 נשים (26%) המשיכו בטיפול, אך 116 נשים (35%) מהנשים המשיכו בטיפול ב- Ribociclib לעומת 57 נשים (17%) שהמשיכו בטיפול בפלסבו. שיעורי ההישרדות הכוללים לאחר 42 חודשים עמדו על 70.2% בקרב נשים בקבוצת הטיפול המשולב, בהשוואה ל-46% בקרב נשים תחת טיפול אנדוקריני בלבד (יחס סיכון לתמותה של 0.71, P=0.009).

 

בנוסף, החוקרים בחנו את נתוני ההישרדות לפני שני סוגי הטיפול האנדוקריני הפומי ששימשו במחקר ודיווחו כי שיעורי ההישרדות עמדו על 71% ו-70% בקרב אלו שנטלו Ribociclib בשילוב עם Tamoxifen או מעכב ארומטז, בהתאמה, בהשוואה לשיעורי הישרדות של 55% ו-43%, בהתאמה, בקרב אלו שנטלו פלסבו בשילוב עם Tamoxifen או מעכב ארומטז.

 

במהלך חציון טיפול של שנתיים לא תועדו סוגיות בטיחות חדשות בקבוצת הטיפול המשולב.

 

החוקרים מסבירים כי זו הפעם הראשונה בה מעכב CDK4/6 – או כל טיפול מכוון – הוביל לשיפור משמעותי בהישרדות הכוללת, כאשר ניתן בשילוב עם טיפול אנדוקריני, בנשים עם סרטן שד גרורתי, חיובי לקולטנים להורמונים ושלילי ל-HER2.

 

מתוך הכנס השנתי מטעם ASCO

 

לידיעה במדסקייפ

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני