חדשות

טיפול ב-Pembrolizumab מלווה בשיפור משמעותי בהישרדות הכללית של חולים עם NSCLC מתקדם (מתוך J Clin Oncol)

16/10/2019

 

מתוצאות מחקר KEYNOTE-001 בחולים עם סרטן ריאות מתקדם מסוג NSCLC (Non-Small Cell Lung Cancer), אשר פורסמו בכתב העת Journal of Clinical Oncology והוצגו במהלך הכנס השנתי מטעם ה-American Society of Clinical Oncology, עולה כי לטיפול ב- Pembrolizumab(קיטרודה) פעילות ממושכת כנגד הגידול ושיעורי הישרדות גבוהים לאחר חמש שנים.

 

טיפול מונותרפי ב- Pembrolizumab הדגים פעילות ממושכת כנגד גידולי NSCLC עם ביטוי PD-L1. כעת מדווחים החוקרים על התוצאות לאחר חמש שנים ממחקר KEYNOTE-001. נתונים אלו מספקים את המעקב הארוך ביותר להערכת היעילות והבטיחות בחולים עם NSCLC אשר טופלו ב- Pembrolizumab.

 

מדגם המחקר כלל חולים עם NSCLC מתקדם-מקומית/גרורתי, אשר קיבלו טיפול תוך-ורידי ב- Pembrolizumab במינון 2 מ"ג/ק"ג כל שלושה שבועות, או 10 מ"ג/ק"ג כל 2 או 3 שבועות. תוצא היעילות העיקרי היה שיעורי תגובה אובייקטיבית ותוצאי סיום משניים כללו את ההישרדות הכללית ואת משך התגובה לטיפול.

 

מדגם המחקר כלל 101 חולים שלא קיבלו טיפול קודם ו-449 חולים שקיבלו טיפול קודם כנגד הממאירות. חציון משך המעקב עמד על 60.6 חודשים.

 

בעת חיתוך הנתונים (5 בנובמבר, 2018), 450 חולים (82%) הלכו לעולמם.  חציון ההישרדות הכוללת עמד על 22.3 חודשים בקבוצת החולים שלא קיבלו טיפול קודם ועל 10.5 חודשים בקבוצת החולים שקיבלו טיפול קודם כנגד הממאירות. שיעורי ההישרדות המשוערים לאחר חמש שנים עמדו על 23.2% בקרב חולים שלא קיבלו טיפול קודם כנגד הממאירות ועל 15.5% בקרב חולים שקיבלו טיפול קודם לממאירות.

 

בקרב חולים עם מדד ביטוי PD-L1 של 50% ומעלה, שיעורי ההישרדות הכוללים לאחר חמש שנים עמדו על 29.6% בקרב חולים שלא קיבלו טיפול קודם ועל 25.0% בקרב חולים שטופלו בעבר כנגד הממאירות.

 

בהשוואה לניתוח הנתונים שנערך לאחר שלוש שנים, החוקרים מדווחים כי זוהו רק שלושה אירועים חריגים חדשים בדרגה 3 על-רקע הטיפול התרופתי (יתר לחץ דם, אי-סבילות סוכר ותגובת רגישות-יתר – כל האירועים הללו חלפו). לא תועדה הופעה מאוחרת של אירועים חריגים בדרגה 4 או 5 על-רקע הטיפול התרופתי.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאי המחקר תומכים בפעילות Pembrolizumab כנגד גידולי NSCLC, עם שיעורי הישרדות גבוהים לאחר חמש שנים. הם מציינים כי שיעורי ההישרדות לאחר חמש שנים עלו על 25% בחולים עם מדד PD-L1 של 50% ומעלה. הטיפול עצמו נסבל היטב בטווח הארוך, ללא שכיחות גבוהה של הופעה מאוחרת של אירועים חריגים או רעילות חדשה של הטיפול.

 

Journal of Clinical Oncology 2019

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<