חדשות

תוצאות מאכזבות לטיפול ב-Atezolizumab כנגד סרטן שד (מתוך כנס ה-SABCS)

15/12/2019

 

מנתונים שהוצגו במהלך כנס ה-San Antonio Breast Cancer Symposium עולות תוצאות מאכזבות למשטר טיפול ניאו-אדג'וונטי במשלב  Atezolizumab(טיסנטריק) עם כימותרפיה בנשים עם סרטן שד בשלב מוקדם, שלילי לשלושת הקולטנים להורמונים.

 

במסגרת המחקר נכללו 280 נשים עם אבחנה של סרטן שד שלילי לשלושת הקולטנים להורמונים. כל הנשים אובחנו עם מחלה בשלב מוקדם, בסיכון-גבוה או מתקדמת-מקומית.

 

מניתוח הנתונים הראשוני עלה כי 43.5% מהנשים השיגו תגובה פתולוגית מלאה כאשר נטלו Atezolizumab ומשלב כימותרפי שכלל Carboplatin עם Nab-Paclitaxel, בהשוואה ל-40.8% מאלו שטופלו בכימותרפיה בלבד (p=0.66).

 

החוקרים מדווחים כי בנשים עם גידולים חיוביים ל-PD-L1 תועדו תוצאות הרבה יותר טובות לטיפול ב- Atezolizumab, בהשוואה לנשים עם גידולים שליליים ל-PD-L1. בנשים עם רמות גבוהות של PD-L1 תועד סיכוי גבוה כפליים להשגת תגובה פתולוגית מלאה במידה ונטלו טיפול ב- Atezolizumab.

 

החוקרים ציינו כי במחקר KEYNOTE-522 נמצא כי בנשים עם סרטן שד שלילי לשלושת הקולטנים תועדו שיעורי תגובה פתולוגית מלאה של 64.8% עם Pembrolizumab (קיטרודה) ושני משטרי טיפול כימותרפי, בהשוואה לשיעורי תגובה של 51.2% עם כימותרפיה בלבד.

 

שתי קבוצות החוקרים הציעו כי ההבדלים בתוצאות הטיפולים במעכבי PD-L1 עשויים לנבוע מסוג הטיפול הכימותרפי ששימש במחקרים השונים, או מהבדלים בין שני התכשירים (מנגנוני הפעולה אינם זהים לחלוטין) כאשר אלו ניתנו לנשים עם מחלה בשלב מוקדם.  עם זאת, מומחים אחרים הופתעו מהתוצאות המאכזבות עם Atezolizumab ושללו את הטענות כי משטר הטיפול הכימותרפי היה האחראי להבדלים בתוצאות בין שני המחקרים.

 

מתוך כנס ה-SABCS

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<