חדשות

תוצאות מבטיחות למשלב Lenvatinib עם Pembrolizumab לטיפול בסרטן רירית הרחם (Journal of Clinical Oncology)

27/03/2020

 

משלב Lenvatinib (לנווימה) עם Pembrolizumab (קיטרודה) הדגים תוצאות מבטיחות לטיפול בסרטן רירית רחם מתקדם, כך עולה מתוצאות מחקר KEYNOTE-146/Study 111 שפורסמו בכתב העת Journal of Clinical Oncology.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי בנשים עם סרטן רירית רחם מתקדם אפשרויות טיפול מוגבלות. כעת הם מדווחים על יעילות בטיפול בנשים עם סרטן רירית רחם מתקדם אשר טופלו במשלב Lenvatinib עם Pembrolizumab במסגרת מחקר בשלב Ib/II להערכת גידולים סולידים נבחרים.

 

הנשים טופלו ב-Lenvatinib במינון 20 מ"ג ביום, בשילוב עם Pembrolizumab במינון 200 מ"ג, אשר ניתן דרך הוריד אחת לשלושה שבועות. התוצא העיקרי של המחקר היה שיעורי תגובה אובייקטיבית לאחר 24 שבועות; תוצאי יעילות משניים כללו את משך התגובה לטיפול, הישרדות ללא-התקדמות והישרדות כוללת.

 

בעת ניתוח הנתונים נכללו במחקר 108 נשים עם סרטן רירית הרחם לאחר טיפול קודם, עם חציון מעקב של 18.7 חודשים. שיעורי תגובה אובייקטיבית לאחר 24 שבועות עמדו על 38.0%.

 

מחלוקה לפי תתי-קבוצות עלה כי שיעורי התגובה האובייקטיבית לאחר 24 שבועות עמדו על 63.6% ב-11 נשים עם גידולים עם MSI-H (Microsatellite Instability – High) ועל 36.2% ב-94 נשים עם גידולים ללא MSI.

 

בקרב נשים שקיבלו טיפול קודם, ללא תלות בסטטוס MSI, חציון משך התגובה לטיפול עמד על 21.2 חודשים, חציון משך ההישרדות ללא-התקדמות עמד על 7.4 חודשים וחציון משך ההישרדות הכוללת עמד על 16.7 חודשים.

 

אירועים חריגים בדרגה 3 או 4 על-רקע הטיפול התרופתי תועדו ב-83 מבין 124 נשים (66.9%).

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי משלב Lenvatinib עם Pembrolizumab הדגים תוצאות מבטיחות כנגד סרטן רירית רחם מתקדם, בנשים בהן תועדה התקדמות מחלה לאחר טיפול סיסטמי קודם, לצד פרופיל רעילות סביר.

 

Journal of Clinical Oncology 2020

 

לידיעה ב-MedPage Today

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<