חדשות

מידע חדש המדגים פוטנציאל להארכת חיים בגידולים סרטניים מוצקים באמצעות טיפול בנוגדנים בי-ספציפיים כנגד MOSPD2 הוצג ב-AACR (הודעת VBL)

23/06/2020

הודעת VBL

המידע מוצג אמש ב- Late-Breaking News Session בכינוס השנתי של האגודה האמריקאית לחקר הסרטן AACR))

·          VBLמציגה היום שתי עבודות בכנס AACR היוקרתי. הנתונים מראים כי הנוגדנים הבי-ספציפיים שמפתחת VBL מפעילים בהצלחה תאי  Tורותמים אותם לתקוף תאים סרטניים שמבטאים את החלבון MOSPD2

·         טיפול  אימונותרפי עם הנוגדנים הבי-ספציפיים של VBL האריך חיים באופן משמעותי (p=0.001; p=0.002) במודלים של סרטן צוואר הרחם וסרטן השד מסוג triple negative.

·         פרופ' דרור חרץ, מנכ"ל : VBL "אחד השלבים הקריטיים בפיתוח אימונו-תרפיה מדוייקת ובטוחה לסרטן הינו לזהות חלבון מטרה שהינו ייחודי לתאים הסרטניים, ואנו מאמינים ש MOSPD2 יכול להוות מטרה אידיאלית לצורך זה. הנתונים החדשים מספקים הוכחת היתכנות חשובה לפוטנציאל של הנוגדנים שפיתחנו כטיפול אימונו-אונקולוגי לסרטנים מוצקים".

רקע מדעי:

החברה זיהתה חלבון מטרה חדש שנקרא MOSPD2. חלבון זה מעורב בתנועה של תאים, ומתבטא ברמות גבוהות על ידי תאים סרטניים. הנוגדנים הבי ספציפיים שפיתחה החברה, מורכבים משתי זרועות: זרוע אחת נקשרת לחלבון המטרה על גבי התא הסרטני והזרוע השנייה נקשרת ומגייסת תאי T, אשר פועלים להרוג את תאי הגידול. נוגדנים מסוג זה נמצאים בחזית המחקר של תחום האימונו-תרפיה.

·         המידע שהוצג בכנס מוכיח כי הנוגדנים ש VBL פיתחה מסוגלים:

1.      להרוג תאי גידול בצורה תלויית מינון

2.      להפעיל את מערכת החיסון בבע"ח שנושאים גידולים סרטניים

3.      להאריך חיים במודלים של גידולים סרטניים שמקורם בבני אדם

·         התוצאות החדשניות מדגישות את הפוטנציאל של הנוגדנים לטיפול בגידולים סרטניים מוצקים מסוגים שונים.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<